SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 13:13
 
Öksüz: Payas’a Halk Kütüphanesi İstiyoruz!
Saadet Partisi Payas İlçe Başkanı Ramazan Öksüz 8 Eylül Dünya okuma yazma gününü unutmadı. İlçe Başkanı Öksüz, Payas’ta bir kütüphanenin olmamasını büyük bir eksiklik olduğunun altını çizerek yetkilileri göreve çağırdı.
Siyaset Haberi
Öksüz: Payas’a Halk Kütüphanesi İstiyoruz!

Saadet Partisi Payas İlçe Başkanı Ramazan Öksüz Dünya Okuma Yazma Günü münasebetiyle kütüphanesi olmayan ilçede Bilgi Kitabevi işletme sahibi Hakkı Süzen’i ziyaret etti.

 

Sıcak bir ortam ve samimiyet içerisinde geçen ziyarette İlçe Başkanı Öksüz, Payas gibi bir ilçede kütüphanenin olmamasının büyük ve rahatsız edici bir eksiklik olduğuna vurgu yaparak “Payas Belediyesi ve Payas Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkısı ve işbirliğinde ilçemize büyük bir halk kütüphanesi istiyoruz” diye konuştu.

 

KUR'AN'IN İLK AYETİ OKU

Başkan Öksüz, mensup oldukları İslam Dininin kitabın Kur’an-ı Kerim’in ilk ayetinin ‘Oku’ olduğunu hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz kullarına Yüce Rabbimiz Peygamberimiz aracılığıyla kutsal kitap Kuran-ı Kerim’i gönderdi. İlk sözünde bize “Oku” demektedir. Ankebut Suresi 45.ayette “Sana vahyedilen kitabı güzel güzel oku” demektedir. Kuran’ımız oku diyen ayetiyle bizlere, dünyaya, bütün insanlığa yankısını ve davetini duyurmaktadır. Hz. Peygamberimiz de “İlim talep etmek (okumak, öğrenmek ve araştırmak) her Müslüman’a farzdır” diyor. Kitaplar bir dosttur. Onlara yaklaşmaya ve dost olmaya çalışmalı, içinde taşıdığı zenginlikten de faydalanılmalıdır. Düşünür Jereni Anna “Kitaplar da dostlar gibi iyi seçilip okunmalı” demektedir.”

 

Sözlerinin sonunda kütüphaneyle ilgili talebini yineleyen Öksüz “Saadet Partisi olarak bizler halkımızın dileklerini ilettik. Bizim de, Payasımızın da kütüphanesi olsun istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öksüz:, Payas’a, Halk, Kütüphanesi, İstiyoruz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı