Haber Detayı
15 Ocak 2021 - Cuma 11:36
 
Öğrenci Ve Personeline Avrupa Kapısı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci insani ve mili değerlerine saygılı, değişen dünya koşullarında topluma öncülük edebilecek, araştırma odaklı, sorgulayıcı ve analitik bir anlayışa sahip öğrenciler yetiştirme çabası ve gayreti içinde olduklarını söyledi.
Eğitim Haberi
Öğrenci Ve Personeline Avrupa Kapısı

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Erasmus Programı çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin en dinamik Üniversiteleri arasında olduklarını belirterek,” Öğrenci ve personelimizin hareketlilik imkanlarından en üst düzeyde yararlanabilmeleri için Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğümüz pandemi sürecinde de çalışmalarına devam ediyor. Şartlar normale döndüğünde giden ve gelen hareketliliğimiz kaldığı yerden artarak devam edecektir ” dedi.

İSTE’nin Aralık ayında yeni Erasmus Dönemi ECHE başvurusu olumlu sonuçlandığına dikkat çeken Depci, “ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü aracılığıyla İSTE ailesinin tüm fertlerinin gelişimlerini desteklemek için çalışmalar devam etmektedir. İSTE Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü bütün akademik bölümlerde, bölüm bazında Erasmus bağlantılarını yürütmeyi ve güçlendirmeye devam ediyor. İSTE’de hareketlilikler altı farklı proje kapsamında devam ederken, projeler kapsamında 2017 yılından bu yana 96 öğrenci Öğrenim Hareketliliği ile Avrupa’da anlaşmalı olan üniversitelerde eğitim gördü. Yine Staj Hareketliliğiyle de 17 öğrenci Avrupa’da bulunan kurumlarda staj yapma imkânı buldu. 25 İSTE personeliyse Personel Hareketliliği kapsamında Avrupa’daki kurumları ziyaret ederek, ders verme/eğitim alma faaliyetleri gerçekleştirdi ”şeklinde açıklama yaptı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrenci, Ve, Personeline, Avrupa, Kapısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı