SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
24 Ağustos 2021 - Salı 11:55
 
Oda Başkanlarından HADO terminali Ziyareti…
İMEAK (İstanbul, Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgeleri) Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu ve İskenderun Ticaret Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, HADO terminalini ziyaret etti.
Ekonomi Haberi
Oda Başkanlarından HADO terminali Ziyareti…

Hatay’ın turizm ve ulaşım alanlarında dünyaya açılacak kapısı olan Arsuz Madenli marinada inşa edilen HADO (Hatay Deniz Otobüsü) terminalinin ziyaretlerinde Oda Başkanlarına, HADO projesinden sorumlu HBB Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok ile Ulaşım Daire Başkanı Nuri Baycan eşlik ederek bilgiler verdi. Hatay’ın en önemli projelerinden birinin HADO olduğuna dikkat çeken Genel Sekreter Yardımcısı Ok, Mart ayında Ulaştırma Bakanlığına yapılan başvurunun Ağustos ayında onaylandığını belirterek bu süreç içerisinde x-ray cihazlarının kurulumu, turnikelerin yerleştirilmesi, polis memurları ve gümrük personellerine ait resmi odaların yapımının tamamlandığını söyledi.

 

“ÇOK KISA SÜRE SONRA BURADA

DENİZ OTOBÜSLERİMİZİ GÖRECEĞİZ”

Uluslararası Gemi ve Liman Tesisleri Güvenlik Kuralları kapsamında HADO limanının yeterli donanıma sahip olduğuna dikkat çeken Ok, “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın attığı önemli adımlar ile projemiz sonunda onay aldı. Kendisine minnettarız. Uluslararası Liman İşletmeciliğine sahip olmak Hatay için ve Başkanımız için önemli bir projeydi. Çok kısa bir süre sonra burada deniz otobüslerimizi göreceğiz” dedi.

 

Ayrıca Ok, pandemi nedeniyle Kıbrıs’taki uluslararası deniz yolu ulaşımının kapalı olduğunu tüm Hataylıların bilmesi gerektiğini ve ulaşım açısından her şeye hazır olduklarını kaydetti.

 

YILMAZ: “HATAY İÇİN ÖNEMLİ BİR GİRİŞİM”

İTSO Başkanı Yılmaz ise projenin Hatay için yapılan önemli bir girişim olduğunu belirterek Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın atmış olduğu ortak adımların sonucunda böyle güzel projelerin ortaya çıkmasının sağlandığını ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

 

KUTLU: “İNSANLARIMIZI DENİZ İLE TANIŞTIRACAK PROJE”

HADO'nun Hataylıları deniz ile yakınlaştıracak bir proje olduğuna işaret eden İDTO Başkanı Kutlu ise ilerleyen zamanlarda Hatay’ın ilçeleri arasında deniz yolu ile ulaşım sağlanma ihtimalinin doğduğunu belirterek Deniz Ticaret Odası olarak her zaman buna destek vereceklerini ifade etti. 

 

Proje alanında yapılan gezi sonrasında HBB yetkilileri ile hatıra fotoğrafı çektiren oda başkanları, misafirperverliğinden ötürü HBB Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok ve Ulaşım Daire Başkanı Nuri Baycan’a teşekkür ederek limandan ayrıldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oda, Başkanlarından, HADO, terminali, Ziyareti…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı