SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
30 Temmuz 2021 - Cuma 17:41
 
Ocak ailesi canlarını kurtardı ama eşyaları kül oldu!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde gece saatlerinde çocuk odasında henüz nedeni bilinmeyen yangında canlarını zor kurtaran ve tüm ev eşyaları kullanılamaz hale gelen aile çaresizlikten yardım eli uzanmasını bekliyor.
Yaşam Haberi
Ocak ailesi canlarını kurtardı ama eşyaları kül oldu!

Sakarya Mahallesinde Yuvam sitesinde ikamet eden, İskenderun Devlet Hastanesinde çalışan Mustafa Ocak, gece çıkan yangını, odalara sızan dumandan fark etmesiyle aile adeta büyük bir facianın eşiğinden döndü.

Önceki günkü gece saatlerinde evde çıkan yangından canlarını kurtardıkları için mutlu olan Ocak ailesi, tüm eşyalarının kullanılamaz hale gelmesi üzerine şimdi de kara kara düşünmeye başladı.

İskenderun Devlet Hastanesinde işçi olarak çalışan Mustafa Ocak faciadan kıl payı kurtuldukları yangın gecesinin halen şokunu üzerinden atamadığını belirterek “Evde gece yarısı başlayan yangın bizi uykuda yakaladı. Duman kokusuna uyandım, evi duman kaplamıştı, eşimi ve çocukları uyandırdım. Eşim çocukları aldı, ben de odadan çıkmaya kalmadan alevler evin tamamını sardı, dışarı çıkmayı başararak canımı zor kurtardım. Çok şükür bizde bir şey yok” dedi

Yangının çocuk odasından, ancak neden çıktığını anlayamadıklarını aktaran Mustafa Ocak “Şükürler olsun canımıza bir şey olmadı. Ancak içeride kullanacağımız bir şeyimiz kalmadı. Bütün ev eşyalarımız şu an kullanılamaz durumda. Şu an durumumuz bu enkazı kaldırmaya yetmez, devletimizden ve yardım severlerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ocak, ailesi, canlarını, kurtardı, ama, eşyaları, kül, oldu!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı