kehribar - logo yanı
Haber Detayı
07 Haziran 2021 - Pazartesi 13:50
 
O kumsal taş ve hafriyattan temizlendi…
Hatay’ın Arsuz ilçesinde Gökkuşağı sitesi ile çevre sitelerindeki vatandaşları karşı karşıya getiren sahilin hafriyat ve taşlarla kapatılması sorununu HBB ekipleri kumsalı temizleyerek çözdü.
Yaşam Haberi
O kumsal taş ve hafriyattan temizlendi…

Bir süre önce Arsuz Akçalı kumsalında Gökkuşağı site yönetiminin araçlar tarafından kullanıldığı iddiasıyla çevre sitelerinde oturan vatandaşların yürüyüş yaptığı kumsalı taş ve hafriyatla kapatması sorun yarattı. Çevre sitelerindeki vatandaşların spor amaçlı yürüyüş için kullandıkları kumsalın kamuya kapatılmasına tepki gösterildi.

Arsuz ve Büyükşehir Belediyesi ilgililerine durum iletildi. Hatay Büyükşehir Belediyesinin 5 Haziran Çevre gününde gerçekleştirdiği il sınırındaki kumsalları temizleme çalışmaları kapsamında ekipler kumsala dökülen hafriyat ile taşların temizliği yapıldı. HBB ekipleri sosyal medya hesabından bir fotoğrafla talebin yerine getirildiğini duyurarak ‘İyi tatiller’ temennisinde bulundu.  

Çevre site sakinleri de Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne destekleri ve çözüm odaklı belediyecilik anlayışı için teşekkür ederek “Kıyılarımız halka açık bir şekilde hep temiz ve engelsiz kalsın” dediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, kumsal, taş, ve, hafriyattan, temizlendi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı