Haber Detayı
17 Haziran 2020 - Çarşamba 18:43
 
Nardüzülünün Hizmetsizlik ve bozuk yol sitemi…
Hatay’ın Arsuz ilçesine bağlı Nardüzü Mahallesinde Aşağı Zeytinlik sakinleri 35 yıllık hizmetsizliğe ve bozuk yollarının yapılmamasına adeta isyan ederek yetkililere “Hizmet verirken artık bizi de görün” dediler.
Yaşam Haberi
Nardüzülünün Hizmetsizlik ve bozuk yol sitemi…

Oy verdikleri belediye yetkililerinin yüzlerini görme istediklerini ifade eden Nardüzü Mahallesi Aşağı Zeytinlik sakini kadın, “35 yıldır ikamet ediyorum, bir gün olsun ne yollarımızı yaptılar, ne de temizlik yaptılar. Muhtar beye rica ettik, yollardan geçilmiyor, ne zamana kadar bu böyle çekilecek? Kışın çıkamıyoruz, yazın toz içindeyiz. Ama kimse ilgilenmiyor burayla. Dolmuş da bir saat iki saatte bir geçiyor buradan, belediyeden de şikâyetçiyiz” diye tepki gösterdi.

Diğer sakinler de şöyle konuştu “Burada sorun, çok boş verilmişiz. Yolun bozukluğundan iki güne bir araçlarımızın tekerleri patlıyor. Toz toprak hiç bitmiyor. Benim oğlum iki defa yol bozuk diye kaza yaptı, hala izleri duruyor. Sürekli bu sıkıntıları yaşıyoruz, bu boş vermişlikten kurtulmak istiyoruz, burada insanlar yaşıyor, farkına varsınlar. Burada yollarının kanalizasyondan dolayı, eşelediler hale öyle kaldı. Bütün gün buradan arabalar geçiyor vızır vızır, toz duman içindeyiz. Yaklaşık bir seneden beri de ne bir belediye yetkilisi, ne de yönetici buraya gelip de buranın ne durumda olduğuna baktığı, ettiği yok. Hiçbir şekilde ilgilenilmiyor. En azından buradan bir tankeri gezdirir, ıslatır tozu önlersiniz. Burada astım hastası veya çeşitli hastalığı olanlar var. Oy istemeye gelince, çok güzel herkes geliyor. Ballandıra ballandıra her şeyi anlatıyorlar. Ama icraat konusunda hiçbir ilerleme yok! Seçim zamanı buradalar…”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nardüzülünün, Hizmetsizlik, ve, bozuk, yol, sitemi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı