ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
12 Şubat 2021 - Cuma 13:53
 
‘Namlunun ucundaki hayatlar’ okurla buluştu…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde de uzun yıllar amir olarak görev yapana Emniyet Müdürlüğü’nden emekli M. Akif Can, bir polisin yaşamından kesitleri anlatan ‘Namlunun Ucunda’ adlı ilk kitabını okurla buluşturdu.
Kültür Haberi
 ‘Namlunun ucundaki hayatlar’ okurla buluştu…

Serencam Yayınevi’nden çıkan ‘Namlunun Ucundaki Hayatlar’ adlı ilk kitabında yıllarca hizmet ettiği polislik mesleğinden yola çıkarak, toplum hayatına dokunuşu ve sosyolojik yönünü bir polisin yaşamından kesit olarak romanlaştıran Emekli Emniyet Müdürü Mehmet Akif Can, okurla buluşmanın heyecanı yaşıyor.

 

İçerisinde yaşanmışlıkları barındıran okuru bir yaşamın içerisine alıp götüren ‘Namlunun uçundaki Hayatlar’ adlı ilk kitabı, bugünden itibaren internetten Kitap Sipariş Adresi: Serencamkitabevi.com ve watsap sipariş hattı: 0539 4708579’dan, Nurdağı İlçesinde kitap satış yerinde, Yazar Mehmet Akif Can ile 0505 9999404 nolu GSM telefonuyla irtibat kurulması halinde temin edilebiliyor.   

 

KİTAPTAN KESİT:

-Biliyor musun, senin geleceğini, utanıp diyememiştim. Demek insan eşine bir evladının olacağını söylemekten utanabilirmiş. Ben şimdi seni nasıl büyüteceğim? Hangi ninni, hangi masallarla seni avutacağım? Sen şehit çocuğu oldun, baban bizi cennette bekliyor mu diyeceğim? Ellerin çocukları babalarının ellerinden tutup gezerken senin bir elin boş mu kalacak?

 

-Hayır, senin diğer elini melekler tutacak yavrum!

Biliyor musun akşam yemeğinden sonra sanki babanı Allah konuşturdu.

‘Hanım bir duş alıp iki rekât namaz kılayım, Allâh’u âlem ben bugün şehit olacağım’ dedi.

Ben de bir şey diyemedim. Sadece ‘Sen şehit olursan bize kim bakar?’  dedim.

‘Allah bize yeter’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ‘Namlunun, ucundaki, hayatlar’, okurla, buluştu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı