tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
03 Temmuz 2021 - Cumartesi 19:12
 
Müzisyen arkadaşlar 45 yıl aradan sonra buluştu...
Hatay’ın İskenderun ilçesinde 65 yıl önce çocuklukları Yenişehir Mahallesinde geçen ve birlikte müzik yapan Memiş Başer ile İsmail Baba’yı bir fotoğraf 45 yıl sonra yeniden bir araya getirdi.
Yaşam Haberi
Müzisyen arkadaşlar 45 yıl aradan sonra buluştu...

İskenderun Yenişehir Mahallesinde komşu olan çocukluk ve gençlik yılları, bir dönem aynı gazinoda farklı gruplarda müzik yapan Memiş Başer ile İsmail Baba’nın yolları 45 yıl önce işleri gereği ayrıldı. İsmail Baba İskenderun’da Demir Çelik’te, Memiş Başer de kent dışında uzun yıllar baterist olarak müzisyenlik yaptı, emekli oldu ve memleketine yeniden dönerek Soğukoluk’a yerleşerek yaşamaya başladı.

Tam 45 yılı ayrı geçiren, geçim derdine düşen iki müzisyen arkadaş birbirlerinden haber alamadı. İletişim koptu, hatta aynı şehirde olmalarına rağmen bir birini göremediler. Belen’in Soğukoluk Mahallesinde tesadüf iki arkadaşı bir araya getirdi.

Soğukoluk’ta işletmeci Savaş Arslaner aracılığı ile bir birlerine kavuşan iki arkadaş 45 yıl sonra buluşmanın mutluluğunu yaşadı, hasret giderdiler. Çocuklukları aynı mahallede geçen, birlikte müzik yapan ve araya giren ayrılıktan sonra yeniden buluşan iki arkadaşın duygu yüklü buluşma anlarına eşleri ve çocuklar da tanıklık etti.

Memiş Başer ile İsmail Baba ilk tanışmalarının üstünden tam 65 yıl geçtiğini, uzun ayrılığın ardından bir araya gelebildikleri için çok mutlu olduklarını ifade ederek 45 yıllık hasreti bol bol sohbetle telafi etmeye çalıştıklarını söylediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Müzisyen, arkadaşlar, 45, yıl, aradan, sonra, buluştu...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı