kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
05 Ocak 2022 - Çarşamba 11:00
 
Mutlu: “Su İçlemez durumda Başkan Savaş Haklı Çıktı”
Aslantaş Barajından getirerek İskenderun ve çevresine içme suyu olarak verilmesi planlanan ve Hatay Büyükşehir belediye Başkanı Lütfü Savaş tarafından sağlıksız olduğu için vermediklerini belirtiği su yine mecliste gündem oldu.
Siyaset Haberi
Mutlu: “Su İçlemez durumda Başkan Savaş Haklı Çıktı”

Dingil: “Büyükşehir topu taca atıyor”

Başkan Tosyalı: “Yapılacaklar Mutabakata Bağlanmıştı”

CHP’li Meclis Üyesi Ali Mutlu, önceki meclis toplantılarında Aslantaş Barajından su verilmesinin sebebini Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın ağzından açıkladığını hatırlatarak “28 Aralık’ta ulusal ve yerel basında yayınlanan bir haber vardı. Haberde, Aslantaş Barajında balık ölümlerinin fotoğrafları kamuoyuyla paylaşıldı. Demek ki Aslantaş barajındaki su içilecek durumda değil. Bu da Büyükşehir Belediye Başkanımızın haklılığını kanıtlamış oldu. Suyun neden İskenderun halkına verilmediğini bir kez daha anlamış olduk. Alınan su örneklerinin Hatay İl Kontrol Laboratuvarına gönderildiğini, ölen balıklardan alınan numunelerin ise Veteriner Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildiğini kamuoyuyla paylaşmak istiyorum” şeklinde konuştu.

DİNGİL: “BÜYÜKŞEHİR TOPU TAÇA ATIYOR”

Aslantaş Barajı ile ilgili söz alan Ak Partili Meclis Üyesi Muharrem Dingil, Aslantaş Barajı ilgili spekülasyonlar her zaman yapılmakta dolayısıyla yıllardan beri burada bir arıtma tesisi yapılmış çürümeye terkedilmiş bugüne kadar Madem kullanılmazmış su İsrail bugün deniz suyunu bir şekilde kullanıyor. Bunu da Büyükşehir'in burada Büyükşehir'in toplu saçı atma gibi gibi bana geliyor” dedi.

 

BAŞKAN TOSYALI,” YAPILACAKLAR MUTABAKATA BAĞLANMIŞTI”

Belediye Başkanı fatih Tosyalı da Aslantaş Barajı ile ilgili olarak “Vali Beyin Başkanlığında bir toplantı yapıldı. Toplantıda, CHP Milletvekilleri, Cumhur İttifakının Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, DSİ Yetkilisi yani tüm ilgililerin hepsi vardı. Oranın hayata geçirilmesi konusunda bir mutabakat sağlandı ama bugün geldiğimiz noktada su hala yok. Yapılması gereken yöntem konusunda mutabakat sağlandı ama bugün İskenderun’a su verilmedi, kamuoyunun takdirine bırakıyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mutlu:, “Su, İçlemez, durumda, Başkan, Savaş, Haklı, Çıktı”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı