tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
03 Mart 2020 - Salı 17:58
 
Musa Salık, Federasyonu Genel Başkanı oldu
Hatay Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Musa Salık, yeni kurulan Amanoslar Şehit Gazi ve Güvenlik Korucuları Federasyonu Genel Başkanı oldu.
- Haberi
Musa Salık, Federasyonu Genel Başkanı oldu

Amanoslar Şehit Gazi ve Güvenlik Korucuları Federasyonunun 02.03.2020 tarihi itibari ile kurulduğunu vurgulayan Genel Başkan Musa Salık, her zaman devletin emrinde olduklarının altını çizerek ilk açıklamasını yaptı.

Genel Başkanı Musa Salık Doğu Akdeniz bölgesinde bulunan güvenlik korucuları, gönüllü güvenlik korucuları ve şehit- gazi ailelerinin birlik beraberliğini savunmak, özlük haklarındaki eksiklikleri giderilmesi hususunda ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği yapmak amacıyla federasyonlaştıklarını söyledi.

Federasyonun Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Kilis ve Adıyaman Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri derneklerinin birleşimi ile kurulduğunu sözlerine ekleyen Musa Salık “Türkiye geneli 1800 şehidimiz ve 3000 gazimiz var. Doğu Akdeniz bölgemizde görev yapan 3650 güvenlik korucusu, 1000 gönüllü güvenlik korucusu olarak her zaman devletimizin emrinde olduğumuzu tekrar hatırlatmak isteriz. Yeni kurulan federasyonumuzun vatana millete hayırlı olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Musa, Salık,, Federasyonu, Genel, Başkanı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı