Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 13:43
 
Muhtarlardan İskenderun.org’a kutlama ziyareti
İskenderun Muhtarlar Derneği yönetimi ile muhtarlar Hatay’ın habercilikte yükselen değeri ‘Habere atılan imza’ sloganıyla 17. Yılını kutlayan İskenderun.org ekibini kutlama ziyareti gerçekleştirdi.
Yaşam Haberi
Muhtarlardan İskenderun.org’a kutlama ziyareti

Muhtarları temsilen bir grup arkadaşıyla İskenderun.org haber merkezine geldiklerini belirten İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç, İskenderun.org’un kuruluş yıldönümünü dolayısıyla ekibi muhtarlar adına kutluyor, tebrik ediyorum. Öncelikle rabbim sizlere kolaylık, başarı versin. Gerçekten işiniz çok zor. Sizler de, biz muhtarlar da birlik ve beraberlik içerisinde İskenderun için çalışıyoruz” dedi.

İskenderun’u il yapma konusunda da mücadele vermek, yeniden gündeme taşımak istediklerini de vurgulayan Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Ali Rıza Kekeç “İskenderun’u il yapma konusunda da çok mücadele ediyoruz fakat her nedense buraya engel olmaya çalışıyorlar. Bizim siz basından ricamız, sizin de bu işe el atmanızdır. Çünkü Hatay’da toplanan verginin 78’lik bölümünü toplandığı İskenderun’a ancak 23 hizmet olarak geri alabiliyor. Maalesef bu konuda çok sıkıntılıyız. İl olma konusunda hep beraber çalışalım inşallah. Size ve bize ne düşerse tabi” diye konuştu.

Sektörel Dergi ve İskenderun.org imtiyaz sahibi Ufuk Aktuğ da, Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Ali Rıza Kekeç’e muhtarlara ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek “Bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmadınız, hatırladınız. Hatırlanmak güzel şeydir. Bundan dolayı teşekkür ediyoruz. Haber portalı olarak geniş bir ekibe sahibiz. Tabi mutfağın önünde olanlar var, arkasında olanlar var. önde olanların isimleri biliniyor, sayılıyor. Bizler doğruyu aktarabilmek, vatandaş ve kurumlar arasında iletişimi düzgün kurabilmek adına çok önemli görev yapıyoruz. Bu işi yaparken de siz muhtarlara da doğru bilgi aktarımı konusunda çok görev düşüyor. Doğru bilgiyi, aktaranlar ve aktaracak olanlar sizlersiniz” şeklinde konuştu.

İl konusunu her zaman gündeme taşıdıklarını da sözlerine ekleyen Aktuğ şöyle devam etti: “Geçmişten buyana liderler söz verdi, Tansu Çiller’den, Turgut Özal’a kadar, Ankaralara gidildi. Biz Cemiyet olarak, STK’larla, Milletvekilleriyle birlikte. Ama çeşitli nedenlerle olmadı, şu anda il olabilmesi konusunda en şanslı dönemini yaşıyor İskenderun, Cumhurbaşkanına yakınlığı, diyalogları, Cumhurbaşkanının İskenderun’a ılımlı ve olumlu bakışı açısından en önemli dönemini yaşıyor. İskenderun’un il olmasının önünde engel yok aslında! STK’lar, muhtarlar, Belediye başkanı, milletvekilleri bir koordinasyon sağladıktan sonra bu iş neden olmasın, bize düşen göreve her zaman hazırız, biz yaparız sonuçta İskenderun’un menfaatleri her şeyden önce gelir. Belediye başkanı şu günlerde bir kampanya başlattı, bu da bu anlamda önemli bence. Nüfusun belli noktaya taşınması, aynı zamanda il olma konusunda da bir adımdır…”

Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı’nın başlattığı “İkametimi taşıyorum Çünkü İskenderun’da yaşıyorum” kampanyasını desteklediklerini de sözlerine ekleyen Muhtarlar Dernek Başkanı Ali Rıza Kekeç, muhtarlara da seslenerek mahallesinde oturup da ikameti başka illerde-ilçelerde bulunan vatandaşlara oturduğu mahallede ikametgâhını almaya çağırdı.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhtarlardan, İskenderun.org’a, kutlama, ziyareti,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı