Haber Detayı
16 Şubat 2020 - Pazar 20:08
 
“Muhalefetin tek başına mücadelesi yetmez!”
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, hukuksuzlukların adaletsizliklerin demokrasi yoksunluğunun liyakatsizliğin Türkiye’de yol alacağı korkusuyla ciddi mücadeleler verdiklerini söyledi.
Siyaset Haberi
“Muhalefetin tek başına mücadelesi yetmez!”

CHP İskenderun İlçe Kadın Kolları kongresinde partililere hitap eden Milletvekili Av. Suzan Şahin ülkenin içinde bulunduğu durunu işaret ederek “Gençlerimizin, çiftçimizin sanayicimizin, hakikaten ekonomik kriz yanında ülkemizin insanı mutsuz, umutsuz bir toplum haline getirildi. Demokrasi yok, adalet yok, hukukun üstünlüğü yok, kayyumları biliyorsunuz. Birisi çıkıyor seçim öncesinde ‘Bak! Buraya falanı seçerseniz kayyum atarım’ hakikaten öyle de yapıyor. Millet olarak hiç birimizin sesi çıkmıyor. Şimdi bu hukuksuzlukların adaletsizliklerin demokrasi yoksunluğunun liyakatsizliğin ülkemizde yol alacağı korkusuyla bizler ciddi mücadeleler veriyoruz. Bugün bizim sadece 140-150 milletvekilinin mücadelesi veya muhalefetteki diğer partilerin mücadelesiyle bu ülkedeki bu sorunu ortadan kaldıramayız. Hepimiz birlik olmak zorundayız” diye konuştu.

AFLA ÇOCUK EVLİLİKLERİNİN

ÖNÜNÜ AÇMAYA ÇALIŞIYORLAR

Ak Parti iktidarının daha önce tepkiler nedeniyle geri çekilen aynı yasayı şimdi dolanarak getirmek istediğini de aktaran CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin “Çocuk evlilikleri ya da çocuk gelin konumunda olanların kocalarına af şekliyle, afla çocuk evliliklerinin önünü açmaya çalışıyorlar. Önümüzdeki günlerde gelecek, biz mecliste ciddi anlamda direnç göstereceğiz. Ama sizin de bilmeniz, bu duyarlılığı sahada göstermeniz gerekli. Mahkeme 15-18 yaş arasındaki hanımlara yada gençlere beylere evlenme izni verebiliyor ama 15 yaşın altına yok. 15 yaşın altındakiler eğer böyle bir evlilik yapmışsa cinsel istismar suçunu işlemiş sayıyor, çocuğa taciz, tecavüz konumunda değerlendiriyor ve ciddi bir hapis cezası var. Bunlar 15 yaşın altında evlenmek isteyenlerin hapis ve tazyiki uygulamasını kaldırmak istiyorlar” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Muhalefetin, tek, başına, mücadelesi, yetmez!”, , , ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı