Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 11:48
 
Müftüden merkezi sistemle dua yayını…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Müftüsü Osman Şekerci ülkenin, milletin selameti sağılığı ve dirliği için okuduğu duayı merkezi ezan sistemiyle tüm camilerden kent halkıyla paylaştı.
Yaşam Haberi
Müftüden merkezi sistemle dua yayını…

Diyanet İşleri Başkanlığının coronavirüs covid-19 ile mücadele kapsamında tüm yurtta başlattığı vatandaşları ‘evde kal’ telkininde bulunma ve merkezi ezan sisteminden dua okuma İskenderun’da gerçekleştirildi.

 

 İlçe Müftüsü Osman Şekerci, Kaptan Mehmet Paşa Camiindeki merkezî ezan sistemi üzerinden Ülke ve milletin selameti, sağlığı ve dirliği için Arapça ve Türkçe dua okudu, beraberindeki hocalarla toplu olarak salavat getirdi.

 

Aynı zamanda coronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşları evde kalmaları yönünde telkinlerde bulunan İlçe Müftüsü Osman Şekerci şunları söyledi: “Kıymetli Müslümanlar, tedbirlere uyalım, evimizde kalalım ve dua edelim. Yüce Allah devletimizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun. Ülkemizi ve dünyamızı bu salgından en kısa zamanda kurtarsın. Sağlık çalışanlarımızın ve hastalarımızın yardımcısı olsun. Ey bu okuduğumuz ezanların sahibi Yüce Rabbimiz! Zor günlerden geçiyoruz. Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eyle! Dünya imtihanımızı kolaylaştır, musibetler karşısında bilincimizi ve direncimizi artır, bizlere sabır ve metanet ver Allah’ım...”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Müftüden, merkezi, sistemle, dua, yayını…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı