kehribar - logo yanı
Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 13:49
 
MOBİSAD il temsilcileri sektörün sorunlarını konuştu
Kısa adı MOBİSAD olan Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği ilk kez düzenlendiği ‘İl Temsilcileri Yıllık Değerlendirme Toplantısı’nda sektörün sorunlarını ele aldı.
Yaşam Haberi
MOBİSAD il temsilcileri sektörün sorunlarını konuştu

MOBİSAD Hatay İl Temsilcisi Ekrem Çetindağ’in de aralarında yer aldığı il temsilcileri, mobil iletişim sektörü ile ilgili görüş ve önerilerini bu alanda kamunun en yetkili isimleri olan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu’na ilk elden iletme fırsatı yakaladı.

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD)’ın bu yıl ilkini düzenlediği “İl Temsilcileri Yıllık Değerlendirme Toplantısı’’ Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu’nun da katılımıyla gerçekleşti.

Video konferans şeklinde yapılan toplantı, MOBİSAD’ın ataması yapılmış 72 ilde ve atama çalışmaları süren diğer illerde bulunan temsilcilerini ve sektör mensuplarını bir araya getirdi.

‘SEKTÖRÜMÜZÜN HAK ETTİĞİ

BÜYÜMEYE ULAŞMASINI AMAÇLIYORUZ”

MOBİSAD Başkanı Mustafa Kemal Turnacı etkinlikte yaptığı konuşmada ‘‘Bugünün asıl ev sahibi ülkemizin tüm illerine yayılmış adeta Türkiye’nin mozaiği haline gelmiş değerli il temsilcilerimizdir. Bugün MOBİSAD’ın iletişim ağlarımızın adeta kalbinde bulunan Türkiye’nin her ilini bütünleştiren tek ses ve tek nefes olan kamu ve özel sektörü bir araya getirerek, sektörümüzün hak ettiği büyümeye ulaşmasını amaçlıyoruz. En son İstanbul üniversitesi ile hazırladığımız rapora göre 170 bin direkt 800 bin dolaylı istihdam oluşturuyoruz. Tüketicilerimizin aldığı hizmeti doğru platformda toplayarak ilgili kurumlara hızlı bir şekilde iletmek MOBİSAD’ın ve tüm il temsilcilerimizin en temel sorumluluğudur. Ülkemizin her köşesinde bulunan sektör mensuplarımızın sosyal ve ekonomik katkıları yadsınamaz. Pandemi döneminde 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağında sektör üyelerimiz ile vatandaşlarımız arasında güçlü bir bağ oluştu” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MOBİSAD, il, temsilcileri, sektörün, sorunlarını, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı