ugur okullari - destop


Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 17:12
 
MOBİSAD’dan yangın mağduru öğrencilere tablet…
MOBİSAD (Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği), Hatay’ın Belen ilçesi Fatih Mahallesi Petek Sitesi mevkiinde yangından zarar gören hanelerdeki öğrencilere eğitimlerine devam edebilmeleri için tablet, kulaklık ve taşınabilir şarj cihazı hediye etti.
Yaşam Haberi
MOBİSAD’dan yangın mağduru öğrencilere tablet…

Gerçekleşen programa Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, MOBİSAD Hatay İl Temsilcisi ve Erten Elektronik Yetkilisi Ekrem Çetindağ, Fatih Mahallesi Muhtarı Sedat Ulus, Erten Elektronik Genel Koordinatörü İsa Ulu, İnsan Kaynakları Müdürü Fatih Gedik ve mahalle sakinleri katılım gösterdi. Öğrenciler tablet ve hediyelerini Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ve Ekrem Çetindağ’ın ellerinden aldı.

ÖNDERLİK OLSUN

MOBİSAD’a örnek davranışı için teşekkür eden Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, “Sosyal sorumluluk çerçevesi içerisinde gerçekleştirdikleri bu adım bundan sonraki sivil toplum örgütlerine de inşallah bir önderlik olur diyorum. Onlarında bu noktada duyarlı olmaları adına çağrıda bulunuyorum” dedi.

YARALARI SARMAK İSTEDİK

Yangının yaralarını sarmak adına  “Yeter ki siz okuyun” başlıklı bir sosyal sorumluluk projesi başlattıklarını belirten MOBİSAD Hatay İl Temsilcisi ve Erten Elektronik Yetkilisi Ekrem Çetindağ “9 Ekim günü Hatay’ın Belen ilçesinde meydana gelen yangın felaketi sonrası bizler derneğimiz başkanı sayın Mustafa Kemal Turnacı’nın önderliğinde bölgemizde çıkan yangın sonrası yaraları bir nebze olsun sarabilmek adına bir çalışma yapmak istedik. Burada kaymakamlığımızın ve Fatih Mahallesi muhtarımızın destekleri ile tespit ettiğimiz yanan hanelerdeki 29 öğrenci kardeşimizin uzaktan eğitimde kullanabilmesi adına tablet, kulaklık ve diğer teknolojik aletlerin tedariği ile alakalı tüm üyelerimize bir çağrıda bulunduk. Sağolsun üyelerimiz bu çağrımıza, Belen’deki bu yangın felaketine kayıtsız kalmadılar, yardımlarını gönderdiler” diye konuştu.

Öğrencilere, naçizane yaraları sarmak için hazırladıkları hediyeleri teslim ettiklerini ifade eden Çetindağ “Bu başlatmış olduğumuz yardım kampanyası üyelerimizden gelecek desteklerle beraber artarak çoğalmasını ve bu yaraların tamamen sarılana kadar çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Ben tekrardan herkese çok geçmiş olsun diyorum, böyle üzücü olayların tekrar yaşanmamasını diliyorum” şeklinde konuştu.

MOBİSAD Hatay İl Temsilcisi Ekrem Çetindağ, Belediye Başkanı İbrahim Gül’e programa katılımlarından ve desteklerinden ötürü teşekkür ederek, mahalle sakinlerine de geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MOBİSAD’dan, yangın, mağduru, öğrencilere, tablet…,
Yorumlar
Haber Yazılımı