kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
17 Ekim 2021 - Pazar 16:21
 
MMK, Sıcak Haddelemeyi İstanbul’da Tanıttı
İskenderun ve Dilovası’nda yaptığı yatırımlarla Türk çeliğine önemli katkılar sağlayan MMK Metalürji, kısa bir süre önce devreye soktuğu sıcak çelik haddeleme tesisini, sektörün ileri gelenlerine tanıttı.
Ekonomi Haberi
MMK, Sıcak Haddelemeyi İstanbul’da Tanıttı

İstanbul’da Said Halim Paşa Yalısı’nda, başta ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın yanı sıra sektörün önemli isimlerini yemekte bir araya getiren MMK Metalürji, Türk demir çeliğinde yaptığı yaatırım ve çalışmaları anlattı.

Sıcak Çelik Haddeleme Tesisimizin yeniden faaliyete girmesi dolayısıyla verilen davetin ev sahipliğini yapan MMK Metalürji Genel Müdürü Denis Kvasov, yaptığı açılış konuşmasında tesisin dünü ve bugününden söz ederken, bölge ekonomisine sağladıkları katkılardan söz etti.

 Yemekte, MMK Metalürji Satış ve Pazarlama Direktörü Alexey Oleynik de, sıcak çelik haddeleme tesisi ile ilgili bilgiler verirken, Türkiye’deki sıcak çelik kullanım potansiyelini konuklara aktardı. 

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ise, ülkede çelik sektörünün kazandırdığı katma değerinden yola çıkarak Türk ekonomisinin yapısından örnekler vererek bilgiler verdi, görüşlerini ortaya koydu.

Yemekte, konuklarıyla bire bir ilgilenen Genel Müdür Kvasov, davete katılmalarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MMK,, Sıcak, Haddelemeyi, İstanbul’da, Tanıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı