kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
18 Temmuz 2021 - Pazar 20:08
 
MMK çelik üretimine de başladı
Sektöre sac üretimiyle başlayan MMK Metalurji Sanayi ve Liman İşletmeciliği A.Ş. bir süre önce üzerinde çalıştığı çelik haddeleme tesisi projesini tamamlayarak deneme üretimine başladı.
Ekonomi Haberi
MMK çelik üretimine de başladı

Sac üretimiyle ihracatta önemli bir noktaya ulaşarak dünya çelik liginde adından söz ettiren MMK Metalürji, şimdi de sıcak haddelenmiş çelikle atak yapmaya hazırlanıyor.

Projeyi, sosyal medya hesabından takipçilerine duyuran MMK Metalürji Genel Müdürü Denis Kvasov, sıcak çelik haddeleme tesisimizi (Çelikhane) yeniden devreye almanın sevincini ve gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Yıllık yaklaşık 2 milyon ton sıcak haddelenmiş çelik imal etmeyi planladıkları tesiste, deneme üretimlerine başladıklarını belirten Genel Müdür Kvasov “En kısa sürede de piyasaya tam kapasite sıcak haddelenmiş çelik arzına başlayacağız” dedi.

MMK Metalurji Sanayi ve Liman İşletmeciliği A.Ş.’de çelikhanenin devreye girdiği tarih ile Rusya’da Metalürji gününe denk gelmesini anlamlı bulduklarını vurgulayan Genel Müdür Kvasov şunları kaydetti: “Çelikhanemizi yeniden devreye aldığımız bu özel günde, Rusya’da Metalürji Günü’nün kutlanması sebebiyle de ayrıca sevinç içindeyiz. Bu vesileyle de Metalürji Günü’nü kutluyoruz, MMK kalitesini dünyanın dört bir yanına taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MMK, çelik, üretimine, de, başladı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı