Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 12:27
 
MKÜ'de Bitki koruma ürünleri bayilik ve toptancılık kursu
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesinde uzmanları tarafından il içi ile il dışından katılımcılara ‘Bitki koruma ürünleri bayilik ve toptancılık sınavı hazırlık’ kursu verildi.
Eğitim Haberi
MKÜ'de Bitki koruma ürünleri bayilik ve toptancılık kursu

MKÜ Bitki Sağlığı Kliniği Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 22-23 Şubat 2020 tarihleri arasında MARGEM Toplantı salonunda, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan “Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık sınavına” yönelik mesleki kurs gerçekleştirildi. Kursa Hatay’dan ve il dışından 27 Ziraat Mühendisi, Teknikeri ve lisansüstü öğrenciler katıldı.

İki gün süren kursta Bitki Sağlığı Kliniği Uygulama ve Araştırma Merkezinden ve konu uzmanlarından Prof. Dr. Şener Kurt (Müdür), Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Soner Soylu, Prof. Dr. İlhan Üremiş, Prof. Dr. Erdal Sertkaya ve Öğretim Görevlisi Dr. Aysun Uysal katılımcılara bilgiler verdi.  

Kurs kapsamında; bitki hastalıkları, bitki zararlıları, yabancı otlar ile bunlara yönelik mücadele yöntemleri, tarım ilaçları ve Bitki Koruma Ürünleri Yönetmeliği konularında katılımcılar 16 saat süren bir eğitim aldı. Kursun başarılı bir şekilde tamamlanmasından sonra BKÜ Bayilik sınavına girecek olan adayların hem kişisel bilgi düzeyinin güncellenmesi hem de iletişim ağlarının güçlendirilmesi sağlandı.

Ayrıca daha önce yapılmış olan sınavların soru tarzlarından yola çıkarak 11 Nisan 2020 tarihinde yapılacak olan sınava yönelik soru ve cevaplama teknikleri üzerinde bilgilendirmeler de yapıldı. Katılımcılara, kurs sonunda ders materyali olarak anlatılan konularla ilgili bilgisayar ortamında hazırlanmış soru bankaları, kurs sunumları ve ilgili belgeler verilerek ve bazı bilgiler sosyal medya ortamlarında paylaşıldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MKÜ'de, Bitki, koruma, ürünleri, bayilik, ve, toptancılık, kursu,
Yorumlar
Haber Yazılımı