ugur okullari - destop
Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 13:05
 
Milli Yelkenci Yeğin adını ‘Şampiyonlar listesine’ yazdırdı…
İstanbul Büyükçekmece’de gerçekleştirilen 560 sporcunun milli takıma girebilmek için verdiği mücadeleye sahne olan Türkiye Şampiyonasına İskenderunlu sporcular başarılarıyla damgasını vurdu.
Spor Haberi
 Milli Yelkenci Yeğin adını ‘Şampiyonlar listesine’ yazdırdı…

18-23 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece düzenlenen 560 sporcunun katılım gösterdiği Türkiye Şampiyonasına İskenderun Yelken Kulübü, Antrenörü Gökhan Durkal nezaretinde 10 sporcu katıldı. Aynı zamanda milli takıma girebilmek için de yarışan yelkencilerin denizdeki mücadelesi ilgi çekti.

Optimist Genel Klasmanda milli sporcu Firdevs Yeğin, 7. Kızlar klasmanında Türkiye şampiyonu olarak 1989 yılından bu yana şampiyonların isminin yazıldığı tarihi trofeye adını altın harflerle yazdırmayı başardı. Laser 4.7 sınıfında ise milli sporcu İrem Sütlü Türkiye üçüncüsü olarak kürsüdeki yerini aldı.

Türkiye Şampiyonasında aldıkları kupalarıyla İskenderun adını kürsüye taşıma başarısı gösteren milli yelkenciler Hatay’ın da gururu oldular. Ayrıca İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü Antrenörleri Gökhan Durkal, Sergen Cihnioğlu, Mehmet Oğuz hocalar, elde edilen bu başarılarına ortak olan okullarındaki tüm öğretmenlerine hediye ettiklerini bildirdiler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Milli, Yelkenci, Yeğin, adını, ‘Şampiyonlar, listesine’, yazdırdı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı