Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 15:35
 
“Milli Piyango bayiliği tarihe mi karışıyor!”
Milli Piyango şans oyunlarının özel sektöre satılmasının ardından ortaya çıkan sorunlarla ilgili, İskenderun Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu seyyar bayilerle bir araya geldi.
Yaşam Haberi
“Milli Piyango bayiliği tarihe mi karışıyor!”

Oda Başkanı Mustafa Çöloğlu yeni dönemde tüm şans oyunlarındaki kar oranlarında ciddi anlamda düşüş olduğunu belirterek “Bu da Odamıza kayıtlı olan şans oyunları Esnaflarımız tepkisine sebep olmaktadır. Bununla ilgili ülke genelinde Esnaf Odaları ve kurulan Platformlarla ortak çalışmalar yapılmasına rağmen maalesef istenilen sonuçlar elde edilememiştir” dedi.

SEYYAR BAYİLER GÖZDEN ÇIKARTILMIŞ!

Esnafların da neredeyse tamamı istemese de yeni sözleşmeleri imzalamak ve istenilen yeni koşuları yerine getirmek zorunda kaldıklarının altını çizen Başkan Çöloğlu şunları aktardı: “Son olarak da seyyar bayilerin Milli Piyango ve kazı kazanlardaki kar oranlarının düşüşü, neredeyse nostalji olan Milli Piyango bayilerini kara kara düşündürmektedir. Seyyar bayilerimize baktığımızda çoğu zaten mağdur insanlar olduğunu, bu arkadaşlarımızın çoğunun başka işler de çalışma şanslarını olmadığı için bayilik yaptığını görüyoruz. Kendileriyle yapmış olduğumuz toplantıda bu kar oranlarıyla çalışmalarının bir anlamı olmadığını, zaten para da kazanamayacaklarını söylediler. Ben de Oda Başkanı olarak aynı düşüncedeyim. Galiba bu yeni Şirket özellikle Seyyar Bayileri tamamen gözden çıkarttı. Zaten diğer şans oyunu oynatan sabit bayilerimiz de bir kaç ay deneyip sonuçlarına bakarak son kararımızı vereceğiz diyorlar...”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Milli, Piyango, bayiliği, tarihe, mi, karışıyor!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı