Haber Detayı
05 Ekim 2019 - Cumartesi 16:16
 
Millet Parkında ağaçlara kuş yuvası yerleştirildi
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın da katıldığı ekinlikle doğal yaşama katkıda bulunmak amacıyla uygun alanlarda bulunan ağaçlara ahşap kuş yuvası yerleştirildi.
Yaşam Haberi
 Millet Parkında ağaçlara kuş yuvası yerleştirildi

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı ile başkan yardımcılarının katıldığı, Gençlik Merkezi ve KADEM Hatay Temsilciliği “Dünya Hayvanları Koruma” günü dolayısıyla ortaklaşa farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gönüllü gençleri tarafından yapılan ahşap kuş yuvaları, reçel ve kuşyemi içeren yemlikler Parkındaki ağaçlara asarak yaklaşan kış aylarında kuşlar evsiz kalmaması sağlandı. Gençlik Merkezinin köpeği Rosi de etkinliğe katılarak günün maskotu oldu.

Millet parkında, İskenderun Belediyesi, Kadem Hatay Temsilciliği ve Gençlik Merkezi işbirliği ile “Kuşlara yuva yapıyoruz, kuş evi projesi” etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılan Başkan Fatih Tosyalı, Belediye olarak çevre, doğa ve hayvanların korunması için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya gayret gösterdiklerini söyledi.

Tosyalı, çevre, doğa ve hayvanların korunması için insan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri uygun yerlere ahşaptan yapılan 25 adet kuş evini yerleştirdiklerini belirterek “Sahipsiz sokak hayvanları için de yürüttüğümüz çalışmalar devam edecek” dedi.

Düzenlenen etkinliğe katkıda bulunanlara teşekkür eden Başkan Fatih Tosyalı, "Dünyamız içerisinde insanları, bitkileri ve hayvanları barındırır. Her canlının ise, doğadaki dengenin korunmasında bir rolü vardır. Bizlerde belediye olarak sokak hayvanlarının yaşam haklarının korunması ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi açısından belediyemizin geçici barınma merkezinde gerekse düzenlenen etkinliklerle hayvanlarımızın bakımı tedavileri ve hayvan sevgisinin toplumda nakledilmesi konusunda faaliyetler göstermekteyiz" diye konuştu.

Tosyalı, projede emeği geçen İskenderun Kaymakamlığı, KADEM ve İskenderun Gençlik merkezine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Millet, Parkında, ağaçlara, kuş, yuvası, yerleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı