SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 12:12
 
MHP’li Kaşıkçı ‘Ateşin Çockuları’nı yargıya taşıdı…
MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Üç ilçede meydana gelen orman yangınını üstlenen, kendilerine ‘Ateşin çocukları’ inisiyatifi olarak adlandırılan sosyal medya hesaplarıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Siyaset Haberi
MHP’li Kaşıkçı ‘Ateşin Çockuları’nı yargıya taşıdı…

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Belen’in MHP’li Başkanı İbrahim Gül, Avukatlar ve MHP'lilerle birlikte tüm Türkiye'nin içini acıtan yangını üstlenen, Hatay'ı karalayan, Hataylılarla dalga geçmeye, alay etmeye çalışan tüm sitelerle ilgili suç duyurusunda bulunmak üzere İskenderun Adliyesi'ne geldi. 

MHP'li Kaşıkçı yaptığı basın açıklamasında İçişleri Bakanının yaptığı basın açıklamasına vurgu yaparak dört tane sosyal medya hesabı olduğunu, bunlardan iki tanesinin yurt dışında, Belçika ve Almanya’da olduğunu aktardığını söyledi.

Bu yangını diğer yangınlardan ayıran özelliğine de dikkat çeken Kaşıkçı “Meskun mahalde bu yangının çıkmış olması ve gerek sosyal medyaya, gerekse basına yansıyan vatandaşların panik halinde evlerinden, apartmanlarından kaçış görüntüleri bütün Türkiye’nin içini yaraladı” dedi.

Bu yangınla ilgili vatandaşın içini yakan bir hususun da sosyal medyada estirilen bir teröre değinen MHP’li Kaşıkçı “Bu yangını kendilerine ‘Ateşin çocukları’ denilen bir grubun sosyal medyada yapmış olduğu paylaşım en az yangın kadar vatandaşımızın canını yaktı. Sosyal medya hesaplarının ikisinin Türkiye’de olduğunu ifade ettiler, o iki sosyal medya hesabının kullanıcılarının emniyet teşkilatımız tarafından sabah evlerinden alındığını İçişleri bakanımız ifade etti. Ama bu sayfa yöneticileri takdir edersiniz ki, iki kişi değil, yüzlerce hesap bunlar. Biz bu yüzlerce hesabın hepsinden Hatay halkı olarak hesap sorulmasını istiyoruz. Bunların en az yangın kadar içimizi yakan pervasızca Hatay yangınını sosyal medyada sahiplenmeleri, Hatay’ biz yaktık, Hataylılar görsünler, gibi paylaşımları. Hesap sorulacağına inanıyoruz, yeter ki bu hesapların sahipleri Türkiye’de olsun” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP’li, Kaşıkçı, ‘Ateşin, Çockuları’nı, yargıya, taşıdı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı