ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
20 Mart 2021 - Cumartesi 09:16
 
Meyve Bahçeleri Baharla Birlikte Renklendi
Hatay’ın bereketli topraklarına sahip Amik Ovası’nda yağışların ardından baharla birlikte meyve bahçeleri rengarenk oldu. Renkli meyve çiçekleri ile dolan bahçelere gelen vatandaşların bazıları fotoğraf çekilirken bazıları da piknik yaparak gününü değerlendirdi.
Yaşam Haberi
Meyve Bahçeleri Baharla Birlikte Renklendi

Hatay'ın bereketli topraklarına sahip olan Reyhanlı ilçesindeki Amik Ovası, çiçeklerin açması ile birlikte rengarenk bir görünüme kavuştu. Reyhanlı ilçesindeki Amik Ovası’nda arazilere ekili olan çeşitli meyve türleri de çiçek açmaya başladı. Adeta bir renk cümbüşü sunan Amik Ovası’nda farklı renkler görenleri de hayran bırakıyor. Yanına çocuklarını alan vatandaşlar çiçeklerle bezenmiş olan ovada piknik yapıp, baharın tadını çıkarıyor.

Reyhanlı’da renkli çiçeklerle bezenmiş olan meyve bahçelerine hakim yüksek tepede hafta sonunu piknik yaparak geçiren aileler, Hatay’da hafta sonu gündüzleri sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını değerlendirdiklerini,  kalabalık mekanlardan uzakta ailece piknik yaptıklarını söyledi.

Ailesi ile geldiği piknik alanında baharla birlikte pandemi kurallarına uyarak hafta sonunu değerlendirdiklerini söyledi. Piknikte yemek hazırlığı yapan Meryem Yıldız ise,  hafta sonu kısıtlaması kalktığını, kendilerinin de ailece piknik yapmaya geldiklerini söyledi. Yıldız, “Burada mesafe maske temizlik kurallarına uyarak hafta sonunu değerlendiriyoruz. Bundan da mutluyuz. Burada baharla birlikte ağaçlar çiçek açtı. Doğa çok güzel. 3,5 aydır bu günü bekliyoruz. Pandemiden sonra Pazar gününü değerlendirerek piknik yapmaya geldik. Buraya ailemizle geldik biz her yıl buraya geliriz. Mart ayında çiçekler açtı,  çok güzel” dedi. 

MEYVE BAHÇELERİNDE FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Hafta sonunu kalabalık ortamlardan uzakta geçirmeyi tercih eden Sermin Çam’ ise geldiği meyve bahçelerinde bol bol fotoğraf çekme imkanı buldu. Çam, “Aslında çok iyi oldu. Hafta içi ev  ile iş arasında boğuluyorduk. Zamanımız kısıtlı, bir şey yapamıyorduk. Zaten işin stresi yoğunluğu, insanları psikolojik olarak bayağı rahatsız etmişti. Bu şekilde mesafeli düzgün, temizlik kurallarına uyarak dışarı çıkıp herkesin yoğun olduğu yerde değil de daha çok kimsenin olmadığı, ailemizle iç içe olup hijyenik ortamları seçiyoruz. Burada günün stresi ve yoğunluğunu atıyoruz. Haftaya ise daha temiz,  daha dinç, beyin boşalmış şekilde  giriyoruz. Bu da çok daha güzel oluyor” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meyve, Bahçeleri, Baharla, Birlikte, Renklendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı