ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 19:08
 
Mete Aslan ilk kitabını Basına tanıttı
Hatay’ın İskenderun ilçesinde üç dönem belediye başkanlığı yaparak tarihe geçen ve iz bırakan Mete Aslan 'Unutmadım ben de yazayım' atlı ilk kitabını Gazeteciler Cemiyeti’nde basına tanıttı.
Kültür Haberi
Mete Aslan ilk kitabını Basına tanıttı

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde yönetimi ve basın mensuplarıyla bir araya gelen üç dönem belediye başkanlığı yapan Mete Aslan, siyaset ve başkanlık yaptığı dönemlerde aldığı notlar ve gerçek yaşanmış olayların bir kısmından derleyerek ‘Unutmadım ben de yazdım’ adlı ilk kitabında topladığını söyledi.

Zaman zaman aldığı notları bugün 4-5 kitap yapacak kadar elinde doküman bulunduğunu belirten eski Belediye Başkanı Mete Aslan “Bu yazdığım kitap, aslında yazman gereken değil, esas gerçek yazmam gerekenleri yazarsam ya olay olur, ya da farklı farklı düşünceler olur. Ama yaşadıklarımın hepsi gerçek,  hepsi duruyor notları” dedi.

Global olarak bir derleme yaparak, notlarının bir kısmından seçmelerle kitap yazmak istediğini ve bunları ‘Unutmadım ben de yazdım’ adlı ilk kitabında topladığını aktaran Mete Aslan “Elimdeki notları yanımda iyi bir editörle derleyip toplasak, yazamadıklarımı yazmış olacağım. Böyle bir başlangıç yaptık. Hiç olmazsa İskenderun bize 40-50 senedir bakıyor, burada yaşıyoruz. Hizmette bir şeyler verdik, böyle bir desteğimiz de olsun istedim. Her ne kadar hukuk mezunu olsam da, ilk yüksekokulum Gazetecilik, o bakımdan sizlerle sıcak ilişki içerisindeyim, şu an kendim bağımsız sayılırım. Dolayısıyla böyle bir kitap yazdım. Biraz geç oldu bu kitap, daha önce de çıkabilirdi o imkan da vardı. İnşallah pandemiyi atlatırsak tekrar aldığım notları toparlar, yazamadıklarımı yazma fırsatı bulabilirsem her halde iki üç kitapla daha karşınıza çıkacağım” diye konuştu.         

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mete, Aslan, ilk, kitabını, Basına, tanıttı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı