Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 16:49
 
Mengüllüoğlu’ndan “Bijon sabotajı!” Açıklaması…
TİP (Türkiye İşçi Partisi) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, parti aracına yapılanın, kendilerine yönelik sabotaj olarak nitelendirerek soruşturulması için ifade verdiğini açıkladı.
Siyaset Haberi
Mengüllüoğlu’ndan “Bijon sabotajı!” Açıklaması…

TİP (Türkiye İşçi Partisi) Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Hatay’ın Arsuz ilçesindeyken Cuma günü beni almak üzere Defne İlçe Başkanım, TBMM’de kayıtlı iki olan yıldır kullanan parti aracıyla Antakya’dan yola çıktı. Tekerden sesler geldiğini, servise götürmek zorunda olduğunu bildirdi. Servis elemanının bize ilettiği, ön sağ lastiğin bijonlarıyla oynandığını böyle bir şeyin doğal olamayacağını söyledi. Biz konuyla ilgili araştırmamızı yaptıktan sonra, ertesi gün valiye ulaşmaya çalıştık, direkt ulaşamadık. Öğleden sonra sosyal medyada paylaştım. Emniyette çalışanlar bize ulaştılar. Konuyla ilgileneceklerini, detaylı araştırma yürüteceklerini şuan servis elemanlarıyla görüştüklerini ve onların da düşüncesinin bu işte bir kasıt yönünde olduğunu belirttiler…”     

İFADEMİZİ VERDİK

Bijonlu sabotaj olayıyla ilgili cumartesi olması nedeniyle emniyete kişisel başvuruya gelemeyeceğini fakat valiliğin soruşturmayı yürütmesin istediğini aktaran TİP’li Mengüllüoğlu “İletişim sorunundan olsa gerek ‘hiç şikayette bulunmayacağımı ya da suç duyurusunda bulunmayacağım’ yönünde bir algı oluştu. Böyle bir ihtimal yok! Vali ile şahsen görüşme imkanı bulduk, bugün de ifademizi verdik” dedi.   

Yaklaşık üç hafta önceki bir olaya da dikkat çeken TİP’li Menfüllüoğlu “Ölüm tehditlerinin alınması, parti il binasındaki faaliyetlerin kimliği meçhul kişiler tarafından incelendiğini belirtmemiz ve şimdi de aracımıza bir sabotaj ihtimali bizim açımızdan ne yazık ki pek iç açıcı şeyler olarak görünmüyor. Ama Türkiye İşçi Partisi olarak aldığımız ya da bize yapılan hiçbir tehditte boyun eğmeyeceğimizi, çalışmalarımızın herhangi bir hız kaybına uğramayacağını yada herhangi bir yoldaşımızın bundan korkup geri adım atmayacağını da herkes emin olabilir” diye konuştu.     

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mengüllüoğlu’ndan, “Bijon, sabotajı!”, Açıklaması…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı