SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
15 Kasım 2020 - Pazar 19:44
 
“MEB salgından okullar hiç etkilenmiyor gibi davranıyor!”
Eğitim-Sen İskenderun Şube Başkanı Mustafa Ünsal Türkiye genelinde salgının artarken MEB’in sanki okullar ve öğrenciler salgından hiç etkilenmiyor gibi davranmaya devam ettiğini söyledi.
Eğitim Haberi
“MEB salgından okullar hiç etkilenmiyor gibi davranıyor!”

Ulucami Caddesi üzerinde 4.Nolu Sosyal Tesislerinin önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP, HDP, Emek Partisi, İHD, Çevre Koruma Derneği, Tüm-Emekli-Sen Destek verdi. Eğitim-Sen İskenderun Şube Başkanı Mustafa Ünsal Salgın etkisini artırarak devam ettiğini, açıklanan yeni hasta sayılarında yaşanan artış durumun giderek ciddileştiğini gösterdiğine işaret etti.

Bu konuda geçerli ve etkili önlemlerin alınması gerektiğini bir kez daha ifade etmek gerektiğine dikkat çeken Ünsal “Salgın nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı arttıkça yaşanan acı da artmaktadır. Uzaktan eğitim süreci parçalı da olsa devam ederken, salgının yoğunluğundan dolayı ailelerin yaşadığı kaygılar, yüz yüze eğitime devam konusunda kesintilere neden olmaktadır. Bu durum nedeniyle de bazı dersler yapılamamaktadır. MEB’in, öğrenci olmadığı için yapılamayan derslerden dolayı öğretmenlerin yaşadığı ek ders kayıplarıyla ilgili soruna artık bir çözüm üretmesi gerekmektedir. Okul öncesi öğretmenleri başta olmak üzere arkadaşlarımızın yaşadığı hak kayıplarına karşı gerekli girişimlerde bulunacağımızın bilinmesini isteriz” diye konuştu.

MEB’in tüm kademelerde 23 Kasım tarihinde seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime geçmeyi planladığına dair bilgiye de değinen Ünsal “Salgının seyrine göre, okulların açık veya kapalı olmasına dair kararın değişmesi gerekirken, MEB sanki okullar ve öğrenciler salgından hiç etkilenmiyor gibi davranmaya devam ediyor. Oysa bu sürecin tamamen bilimsel veriler, çocuğun üstün yararı, öğretmenlerin ve öğrencilerin sağlığını gözeten şekilde sürdürülmesi gerekmektedir. 24 Ağustos tarihinden bu yana Genel Merkezimize iletilen covid-19 tanısı konulan eğitim emekçilerinin bulunduğu kurum sayıları kaygılarımızı artırmaktadır. MEB’e çağrımız covid-19 pozitif tanısı konulan eğitim emekçilerinin ve kurumlarının bilgilerini düzenli ve şeffaf olarak kamuoyu ile paylaşmasıdır” şeklinde konuştu.

İzmir’de meydana gelen deprem ve yaşanan can kayıplarının acısı, hüznü ve aynı zamanda da alınmayan önlemler, ihmaller öfkelerini artırdığını belirten Ünsal şunları söyledi: “Sermayenin kâr hırsına feda edilen hayatlar içimizi sızlatmaya devam ediyor. Depremin değil alınmayan önlemlerin, uygun olmayan binaların bizleri öldüreceği gerçeği ile artık yüzleşmek zorundayız. Türkiye’nin deprem ülkesi olduğu ve yapılaşmanın bu gerçeğe uygun olması artık çok daha önemli hale geldi. Yeni acıların yaşanmaması için tüm yöneticilerin üzerlerine düşeni yapması için daha fazla uyarıda bulunmak, görevlerini eksiksiz yapmaları için daha fazla mücadele etmek zorundayız”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “MEB, salgından, okullar, hiç, etkilenmiyor, gibi, davranıyor!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı