Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 10:04
 
Makam Arabasını Bıraktı Servise Biniyor
Türkiye’nin gündemine oturan Sendika ve Belediye Başkanlarının fahiş ve lüks makam araçlarının konuşulduğu günlerde Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, makam arabasını kenara bıraktı işçi servisi ile gidip gelmeye başladı.
Yaşam Haberi
Makam Arabasını Bıraktı Servise Biniyor

Her zaman Lüks ve pahalı araçları makam aracı olarak alan Sendikacılar, Belediye Başkanları gibi kurumların başındaki kişiler yaptıkları bu uygulamalarla dikkat çekerler. Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, tasarruf amacıyla makam aracını parka zçekerek her sabah belediye personeli ile birlikte belediyeye servisle makamına gidip gelmeye başladı.

Başkan Güven, özellikle sabahları belediye hizmet binasına gidip gelirken, belediyenin personel servisini kullanıyor. Makam aracını sadece mesai saatleri içerisinde, belediye işleri için kullanacağını belirten Başkan Güven, “ Personele servis ayarladık. Nedeni hem personellin gidip gelirken sıkıntı yaşamaması, hem de zaman zaman belediye araçlarıyla gelindiği için ekonomik olarak da uygun değildi. Belediyenin içinde bulunduğu durumu, tasarruf tedbirlerini düşündüğümüzde, bir servisin olması gerektiğini düşündük. Hem personel açısından hem de belediyenin çıkarı açısından önemliydi. Böylelikle personel de kaynaşmış olur. Bizim personelimiz de bu uygulamadan gördüğüm kadarıyla da memnun. Hayırlı olsun.

Ben direk belediyeye geldiğim zamanlarda servisle gidip geleceğim. Özel bir yerlere, işlere gidildiği zaman ya da toplantı varsa başka araçla gitmek zorunda kalacağım. Ama direk belediyeye geldiğimde servisle geleceği,” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Makam, Arabasını, Bıraktı, Servise, Biniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı