ugur okullari - destop




Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 13:43
 
Mahallelerde muhtarlar da maske denetiminde…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde covid-19 pandemi tedbirleri çerçevesinde "Kontrollü Sosyal Hayat" döneminde temel prensip olarak ön plana çıkan maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen denetimlerine muhtarlar da dahil oldu.
Sağlık Haberi
Mahallelerde muhtarlar da maske denetiminde…

Yurt genelinde ve Hatay’ın tüm ilçelerde covid-19 vakalarının artması üzerine İçişleri Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda her alanda vatandaş ve esnafa ‘maske takma zorunluluğu’ denetimleri sürüyor. “Sağlık İçin Hepimiz İçin; Maske kullanımına yönelik denetimlerimiz titizlik ve hassasiyet denetimleri toplumun birçok kesimlerinden oluşturulan özel ekip İskenderun’da kentinin her alanında gerçekleştiriyor.   

İsmet İnönü Mahallesi’nde de Mahalle Muhtarı Engin Aktuğ Abdulkadir Kocabaş İlköğretim Müdürü Ahmet Şentürk ile Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi Müdürü İbrahim Bilgin birlikte denetim yapıyor.

"Kontrollü Sosyal Hayat" döneminde temel prensip olarak ön plana çıkan maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen denetimlerinde vatandaşı, esnafı gezdiklerini belirten Mahalle Muhtarı Engin Aktuğ, “Birlikte bütün esnaflarımız ve vatandaşlarımızı geziyoruz. Maske takmaları konusunda uyarıda bulunarak maskesiz olanlara maske dağıtımı yaptık, gerekli uyarılarda bulunduk ve bilgilendirdik” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mahallelerde, muhtarlar, da, maske, denetiminde…,
Yorumlar
Haber Yazılımı