SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 18:45
 
Madımak’ta yanan canlar Cem Evinde anıldı...
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Köseoğlu 27 yıl önce Pir Sultan Abdal’ı anma etkinlikleri kapsamında Sivas’a giden, 33 canın karanlık zihniyetli, gerici, nefret dolu, barbar, şeriatçı bir güruh tarafından katledildiğini söyledi.
Yaşam Haberi
Madımak’ta yanan canlar Cem Evinde anıldı...

İskenderun Cem Evinde düzenlenen anma etkinliği tüm şehitler ve özellikle de 33 can için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Köseoğlu “Keşke acılarımızı paylaşmak için değil, umutları çoğaltmak için burada olmak isterdik. Ne çare ki bugün acılarımızı yüreğimize gömerek buradayız” dedi.

Bu korkunç katliam, son derece planlı ve organize bir çalışmanın sonucunda gerçekleştirildiğini belirten Köseoğlu “2 Temmuz’da sazımız yüreğimiz yandı. Sanmasınlar ki boynumuz bükük, her şeye eyvallah deyip geçeceğimizi. Her zaman umutlu, başımız daha dik, şehitlerimizin onuruna yakışacak inançlı mücadelemiz düne göre daha güçlü, yarın ise daha da güçlü devam edecek. Bundan tam 27 yıl önce Pir Sultan Abdal’ı anma etkinlikleri kapsamında Sivas’a giden, 33 canın karanlık zihniyetli, gerici, nefret dolu, barbar, şeriatçı bir güruh tarafından katledildi. Bu korkunç katliam son derece planlı ve organize bir çalışma sonucunda yapıldı” diye konuştu.

Anma etkinliğinde ayrıca Sivas Madımak Otelinde yanan aydın ve yazarların anısına sinevizyon gösterimi yapıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Madımak’ta, yanan, canlar, Cem, Evinde, anıldı...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı