Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 12:57
 
“Madde bağımlılığı dünyanın en büyük sorunu”
Hatay’ın Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Madde bağımlılığının dünya genelindeki toplumların en büyük sağlık sorunlarından biri olduğunu söyledi.
Yaşam Haberi
“Madde bağımlılığı dünyanın en büyük sorunu”

Uluslararası uyuşturucu kullanımı ve kaçakçılığı ile mücadele günü ile ilgili bir mesaj yayınlayan Samandağ Belediye Başkanı Av. Eryılmaz uyuşturucu kullanım alışkanlığında her geçen gün artış olması nedeniyle Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla, 26 Haziran tarihinin "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak belirlendiğini kaydetti.

Madde bağımlılığı dünya genelindeki toplumların en büyük sağlık sorunlarından biri olduğuna işaret eden Eryılmaz “Madde bağımlılarının yol açtığı bireysel sorunlar, sosyal sorunları da beraberinde getirmektedir. Uyuşturucu madde satışı ve kullanımı ile mücadele konusunda özellikle park ve bahçeler civarında İl Emniyet Müdürlüğümüz ve Belediyemize bağlı Zabıta ekiplerinin denetimleri aralıksız olarak devam ediyor” dedi.

Madde kullanımının önüne geçmek için tedbirleri artırdıklarını dile getiren Eryılmaz “Bu itibarla tüm iş ve işlemlerimiz aynı kararlılıkla yasal çerçevede aralıksız olarak sürdürülecektir. Gençlerimizin çağın vebası niteliğindeki uyuşturucu ve madde kullanımından uzak kalması için her türlü çabayı sarf edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Madde, bağımlılığı, dünyanın, en, büyük, sorunu”,
Yorumlar
Haber Yazılımı