ugur okullari - destop


Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 18:04
 
M4’de 2'nci Türk-Rus birleşik kara devriyesi…
MSB (Milli Savunma Bakanlığı), Moskova Mutabakatı çerçevesinde İdlib'deki M4 karayolunda kara ve hava unsurlarının katılımıyla 2'nci Türk-Rus birleşik kara devriyesinin icra edildiğini bildirdi.
Yaşam Haberi
  M4’de 2'nci Türk-Rus birleşik kara devriyesi…

Milli Savunma Bakanlığı, Moskova Mutabakatı çerçevesinde 15 Mart'ta, İdlib'deki M4 karayolunda kara ve hava unsurlarının katılımıyla birinci Türk-Rus ortak kara devriyesinin icra edildiğini duyurmuştu.

Bakanlıktan bugün yapılan açıklamada da, "Moskova Mutabakatı çerçevesinde İdlib'deki M4 karayolunda kara ve hava unsurlarının katılımıyla 2'nci Türk-Rus birleşik kara devriyesi icra edildi" denildi.

Bu arada Rusya'nın Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi, Rusya ve Türkiye'nin M4 karayolunun Halep ve Lazkiye'yi birbirine bağlayan bölümünde ikinci kez devriye gezdiğini duyurdu.

"23 Mart 2020'de İdlib gerilimi azaltma bölgesinde Rus-Türk mutabakatına uygun olarak, M4 karayolunun Halep ve Lazkiye'yi birbirine bağlayan bölümünde ikinci Rus-Türk ortak devriyesi gerçekleştirildi" diyen merkez, güvenlik önlemleri çerçevesinde devriyenin güzergahının kısaltıldığının altını çizdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , M4’de, 2'nci, Türk-Rus, birleşik, kara, devriyesi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı