kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
10 Aralık 2021 - Cuma 13:00
 
Lösemili Başar’ın tek hayali helikoptere binmek…
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde kısacık ömrünün büyük bölümü hastanelerde tedavi süreciyle geçen ve üç yıldır devam eden zorlu Lösemi hastalığıyla mücadele eden Mustafa Başar’ın tek hayali helikoptere binmek.
Yaşam Haberi
Lösemili Başar’ın tek hayali helikoptere binmek…

Başar ailesinin biricik oğulları Mustafa Lösemi ile 3 yıldan beri mücadele ediyor. Tedavisi sürüyor sürekli Hastane ile ev arasında mekik dokuyor. Zaman zaman kötüleşip, durumu düzeliyor ama hayatının büyük bölümünü Annesi ile birlikte hastanelerde geçiriyor.

 

Kız kardeşinden ilik nakli yapılması aşamasının son evresine gelindi ancak tahliller düşük çıkınca yeniden nakil işlemi kaldı. Doktorlar daha ağır bir tedavi ile sürece baştan başlayacaklarını ilettikleri Mustafa Başar'ın ise tek hayali bir helikoptere binmek, ister askeri, ister yangın, ister 112 sağlık helikopteri fark etmiyor. Onun tek isteği helikopterle yolculuk edebilmek.

 

Annesi ağır bir süreç yaşayan oğlunun bu tek hayalini gerçekleştirebilmek için ilgili yerleri aramaya çalıştığını ancak ulaşamadığını ifade ederek “Oğlumun mutluluğunu görmek istiyorum, imkân varsa, belki bu sesimize kulak veren olursa, zor bir süreç geçiren lösemili oğlumun bu hayali gerçekleşmesi halinde hastalıkla mücadelede ona büyük moral olacak” diyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lösemili, Başar’ın, tek, hayali, helikoptere, binmek…,
Yorumlar
Haber Yazılımı