Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 17:09
 
Lisede hibe Kamyon teslim, salon açılış töreni…
Bir Otomotiv şirketi tarafından İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde otomotiv firmasının bağışladığı kamyonun anahtar teslimi yapıldı, İTSO’nun tefriş ettiği salon da törenle hizmete girdi.
Eğitim Haberi
 Lisede hibe Kamyon teslim, salon açılış töreni…

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen programda bağışlanan kamyon ile İTSO tarafından tefriş edilen salon için protokol üyeleri ayrı ayrı kurdele kesim töreni gerçekleştirdi. Programa Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Lise Müdürü Yusuf Yıldırım ile davetliler katıldı.

Salondaki program saygı duruşuyla ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, okullarının öncelikli hedefinin sanayinin istediği kalifiye ara eleman ihtiyacını karşılamak olduğunu belirterek “Hibe edilen kamyon ile öğrencilerimiz motor alanında birebir eğitim görecekler. Ayrıca okulumuzda SNS Plazma kesme makinesi imalatına geçtik, bu Türkiye’de ilk olacak. Tosyalı Holding ile de okul olarak demir balyalarını, sacları paketleyecek bir ARGE çalışmamız devam ediyor, yakın zamanda paketleme çemberleme makinesi üretimine geçeceğiz. Yurt dışında 50 bin dolar olan bu çalışma ile ülkemize katma değer sağlamış olacağız” dedi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da, Oda olarak bölgedeki bütün okulların ihtiyaçlarına katkı sunduklarının altını çizerek, burada da bir salonun gereksinimi olan tefrişi yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören Türkiye genelinde eğitim kapsamında başlatılan 80 adet araç bağışı kampanyasının son ayağının İskenderun'da gerçekleştiğini söyledi.

 

Kaymakam Yönden ile Belediye Başkanı Tosyalı da, eğitime sunduğu katkılarından dolayı Ford Otosan Yönetimi ve Ovalı Otomotiv ailesine, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Lisede, hibe, Kamyon, teslim,, salon, açılış, töreni…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı