ugur okullari
Haber Detayı
15 Mart 2020 - Pazar 18:53
 
LimakPort İskenderun'dan corona açıklaması geldi…
Suudi Arabistan Duba limanı çıkışlı ve LimakPort İskenderun’a yanaşan MV Med Bridge isimli RORO gemisinde Türk vatandaşı TIR şoförü coronavirüs şüphesiyle hastaneye sevk edildiği açıklandı.
- Haberi
 LimakPort İskenderun'dan corona açıklaması geldi…

LimakPort İskenderun’dan yapılan açıklama şöyle: Suudi Arabistan Duba limanı çıkışlı 15 Mart 2020 tarih ve saat 07:54 İskenderun Limanı varışlı  MV Med Bridge isimli RORO gemisindeki Türk vatandaşı bir tır şöföründe Tahliye başlamadan önce İskenderun Sahil Sağlık Denetleme birmlerince yapılan kontrollerde yüksek ateş tespit edilmiştir.

Tır şoförü yetkililerce hemen hastaneye sevk edilerek koronavirüs testi uygulanmış ve sonuç beklenmektedir. Sonuç gelene kadar gemi ile temas limanımız yetkilileri ve kamu Kurumlarınca engellenmiştir. Limanın geneli ile ilgili herhangi bir karantina durumu söz konusu değildir. LimakPort İskenderun limanı aylar önceden koronavirüs ile ilgili gerekli tüm tedbirleri almış olup limanın tüm birimleri düzenli dezenfekte edilmektedir. Liman personeli tarafında gemiler ile temas mümkün olduğu kadar düşürülmüş ve uluslararası standartlarda koruyucu tedbirler alınarak sağlanmaktadır. Liman hizmetlerinde her hangi bir aksama yaşanmamakta ve ticari faaliyetler devam etmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , LimakPort, İskenderun'dan, corona, açıklaması, geldi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı