Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 18:24
 
“Libya’ya asker göndermek büyük bir gaflet ve hata!”
Libya’ya asker gönderilme kararını eleştiren CHP’li Fevzi Yüksel “Libya çölüne asker göndermek, büyük bir gaflet ve hatadır. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Askeri bir iç savaşta kan akıtmamalı, bedel ödememelidir” dedi.
Siyaset Haberi
“Libya’ya asker göndermek büyük bir gaflet ve hata!”

Cumhuriyet Halk Partisi Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, partililere yönelik yaptığı değerlendirme toplantısında iktidarın yanlış iç ve dış politikaları yüzünden yaşanan kayıplara dikkat çekti. CHP Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, iktidarın yanlış politikaları yüzünden bugün 1,5 trilyon dolarlık petrol ve doğalgazın Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin elinden kaybolup gittiğini öne sürdü.

 

İÇ SAVAŞTA TÜRK ASKERİNİN NE İŞİ VAR!

Libya’daki duruma bakıldığında, Tomruk hükümetinin 90’ına hakim olduğuna işaret eden CHP’li Yüksel “Diğer taraf ise yani İhvancı (Gerici zihniyet) ise 6’sına hakim ve bir iç savaş halindeler. Bunun haricinde diğer unsurlar da iç savaşın bir parçası küçük küçük. Burada Türkiye’nin, Türk Askerinin ne işi var? Sormak istiyoruz ve soruyoruz” diye konuştu.

 

ATATÜRK LİBYA’YA 2 KEZ

VATAN TOPRAĞIYKEN GİTTİ…

Atatürk’ün Libya’ya gittiğinde o zaman bir vatan toprağı olduğuna işaret eden CHP’li Yüksel “Libya Türk toprağıydı, hatta Atatürk iki defa gitti, biri 1908 yılında, oradaki gerici ayaklanmayı bastırmak, bir de 1911’de de Türk toprağı olan Libya’yı emperyalizmden kurtarmak için gitti. Şimdi niçin gidiyoruz? Emperyalizmin maşası olmak için…” şeklinde konuştu.

 

TÜRK ASKERİNİN BİRİNCİ GÖREVİ

VATAN TOPRAĞINI KORUMAK

Türkiye’de bir beka sorunu bulunduğuna da vurgu yapan CHP’li Yüksel şunları kaydetti: “Bugün burnumuzun dibinde Ege’de 18 tane Türk adası 2004 yılından buyana Yunan işgali altında, tam on beş yıldır Yunan Bayrağı dalgalanıyor. Bu adalarda 7 tane askeri kara üssü, 4 tane deniz üssü, iki tane helikopter üssü, toplam 13 tane askeri üs açtı, topları Türkiye’ye doğru çevrili. Sen vatan toprağını korumayacaksın, Süleyman Şah türbesini, vatan toprağına sahip çıkmayacaksın, sen Libya’ya asker göndereceksin! Böyle bir dünya, anlayış olabilir mi? buna şiddete karşı çıkıyoruz. Türk Askerinin birinci görevi vatan toprağını korumak…”            

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Libya’ya, asker, göndermek, büyük, bir, gaflet, ve, hata!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı