ugur okullari - destop
Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 17:18
 
LGS’ye giren öğrenci ve velilere maske ve su…
Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Samandağ’da da ilçe Belediye Zabıta ekipleri LGS (Liselere Giriş Sınavı’na) giren öğrenciler ile velilere maske, su dağıttı.
Eğitim Haberi
LGS’ye giren öğrenci ve velilere maske ve su…

Sınav öncesi belediyeler tarafından görevlendirilen ekipler okul binaları içinde gerekli dezenfeksiyon çalışmalarını tamamlamış ve sınava giren öğrencilerin salgından etkilenmemesi için gerekli tüm önlemleri alını. Bu kapsamda Hatay il genelinde 457 okulda 42 bin 580 öğrenci sınava girdi.

ÖĞRENCİLER İÇERDE, VELİLER DIŞARDA TER DÖKTÜ
Sınav öncesinde İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile öğrencilerin yanında, ulaşımlarının toplu taşıma ile sağlanması halinde kendilerinin yanı sıra bir yakını, özel araçlarla gelinmesi halinde ise araç sürücüsü ile birlikte bir yakınına sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmadı. Bu kapsamda okul çevresinde veliler de çocuklarının sınav stresine ortak oldu. Öğrenciler içerde ter dökerken, aileleri de okul çevrelerinde dua ederek öğrencilerin sınavdan çıkmasını beklediler.

Pandemi sürecinde HATMEK’lerde ürettiği maskeleri vatandaşlara ulaştıran ve coronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların maske ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan Büyükşehir, LGS’ye giren öğrencileri de unutmadı.

Sınav öncesi okul önlerinde hazır bulunan Büyükşehir ekipleri, sınava giren öğrencilere maske ve su dağıttı. Büyükşehir ekipleri, tüm öğrencilere Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın başarı dileklerini de iletti.

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de, ilçede LGS sınavına giren öğrencilerin velilerine coronavirüs tedbirleri kapsamında maske ve su dağıtımı yaptı.  

Pandemi süreci boyunca alınan tedbirler kapsamında vatandaşların maske ihtiyacını karşılamaya çalışan Samandağ Belediyesi ekipleri, LGS sınavı öncesinde ilçedeki okulların bahçelerinde yerlerini aldı. Sabah saatlerinde sınava girecek öğrencilerle gelen velilere ise zabıta ekipleri maske ve su dağıtımı gerçekleştirdi. Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz ise sınava giren bütün öğrencilere başarılar diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: LGS’ye, giren, öğrenci, ve, velilere, maske, ve, su…,
Yorumlar
Haber Yazılımı