kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
29 Mart 2022 - Salı 16:06
 
Kütüphanede fazla kitap okuyanlara ödül…
Bu yıl 58. Yıldönümü kutlanılan Kütüphane haftası dolayısıyla, İskenderun Halk Kütüphanesi 2021-22 sezonunda üç kategoride en fazla kitap okuyan okurlara törenle ödüllerini verdi.
Kültür Haberi
Kütüphanede fazla kitap okuyanlara ödül…

1964 yılından bu yana her yıl Mart ayının son Pazartesi günü kutlanan Kütüphane Haftası İskenderun’da da kutlanıyor. Kütüphanede gerçekleştirilen program kapsamında; Kaymakam İskender Yönden ile Kaymakam Adayı Cezmi Kandemir, Halk Kütüphane Müdürü Nebil Özdemir, kütüphane çalışanları ve okuyucularla hoş sohbet ortamında bir araya geldi.

 

2022 yılı içerisinde Çocuk, Genç ve Yetişkin kategorilerinde en çok kitap okuyan ve dereceye giren okuyuculara ödüllerini takdim etmek üzere düzenlenen programda Kaymakam İskender Yönden okumanın önem ve önceliğine dikkat çekti.

2021-2022 sezonunda kütüphaneden Çocuk, Genç ve Yetişkin kategorilerinde en fazla kitabı okuyarak ödül almaya hak kazanan okuyucuları tebrik ederek, hediyeleri ile ödüllerini Kaymakam İskender Yönden, Kaymakam Adayı Cezmi Kandemir ve Halk Kütüphane Müdürü Nebil Özdemir verdi.

Kategorilerinde ilk 3'e girerek ödül almaya hak kazanan okuyucular:

ÇOCUKLAR KATEGORİSİNDE: 1-Mehmet Yiğit Yıldız: 107 kitap, 2-İbrahim Tunç: 84 kitap, 3-Adnan Uyün: 80 kitap.

GENÇLER KATEGORİSİNDE: 1-Lale Kılıç: 69 kitap, 2 Deniz Uçar: 61 kitap,

3 Samed Kağan Algün: 61 kitap.

YETİŞKİNLER KATEGORİSİNDE: 1-Canan Oğuz: 68 kitap, 2-İbrahim Kekeç: 59 kitap, 3 Nermin Doğru: 54 kitap.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kütüphanede, fazla, kitap, okuyanlara, ödül…,
Yorumlar
Haber Yazılımı