kehribar - logo yanı
Haber Detayı
01 Eylül 2020 - Salı 13:45
 
Kuru ekmekle yaşam mücadelesi…
Kaymakamlıktan iki ayda bir 200 TL yardım alan ve bir arkadaşının yardımıyla kuru ekmekten ekmeğini çıkarmaya çalışan Eda Ergüven, zor günler geçirdiği için, hayırseverlerin yardımını bekliyor.
Yaşam Haberi
Kuru ekmekle yaşam mücadelesi…

İskenderun Cumhuriyet Mahallesi 154 sokakta kirada oturan Eda Ergüven, yaşadığı sorun ve sıkıntılardan kurtulup sağlıklı yaşamak istiyor. Eda Ergüven 2 ayda bir kaymakamlıktan 200 TL yardım alıyor. Bu aldığı para ev kirasını dahi karşılamıyor.

Birçok kez ameliyat olan Eda Ergüven zor günler geçirdiğini ifade ederek düzenli ve sağlıklı beslenemediğini, zaman zaman komşularının getirdikleri, verdikleri yiyeceklerle karnını doyurduğunu söyledi.

Eve kendisine yardımcı olan eden bir arkadaşı ile kuru ekmek toplayıp, satarak geçinmeye çalıştığını da aktaran Eda Ergüven “Allah razo olsun, birlikte ekmek toplayıp kurutup satıyoruz ama yetmiyor. Kaymakamlık evimize geldi. Mutfağimıza kapı yaptırdı sağolsun ama evimin tavanı yağmur zamanı çok su akıtıyor, yerden de su çıkıyor. Bu konuda hayırseverlerden destek bekliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kuru, ekmekle, yaşam, mücadelesi…, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı