Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 11:06
 
Kural tanımazlık duba, zincir yön levhası dinlemiyor!
Hatay Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından E91 Karayolu feyezan kanalı köprüsü üzerinde yaptığı ara geçiş düzenlemesinde kanal boyundan geçişi engelleyen dubalar tahrip edilip araçların geçiş yasağı ihlalleri tepki çekiyor.
Yaşam Haberi
Kural tanımazlık duba, zincir yön levhası dinlemiyor!

İskenderun’da yapımına başlanmasıyla birlikte sıkıntı yaratan battı çıktının hala birçok sorunun devam ettiği gözleniyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi ile İskenderun Belediyesinin birlikte yaptığı çalışma çerçevesinde E91 Karayolunun Antakya-İskenderun yönündeki trafiği rahatlatmak için Feyazan kanalı köprüsü bitiminde sola dönüş kavşağı açıldı.

Şehrin Feyezan kanalı gerisinden kent merkezine trafik akışında araçların pac meydanında yığılmasını engellemek için E91 karayolundan Barbaros tarafına araçların dönmesini sağlayan kavşakta trafik kargaşası yaşanmaması için tek yönden geçiş verildi. Feyezan kanalı boyundan gelen trafiğin karşıya geçişi önlemek için de yol güzergâhını yönlendiren asfalta çakılı dubalar ise sorumsuz araç sürücülerinin umursamaz tavrıyla tahrip edildiği gözlendi.

Özellikle kanal boyu üzerinden gelen araçların pac meydanı istikametine zorunlu dönüşü yönlendiren, yön levhalı duba ve zincir halkaları araç sürücüleri ile vatandaşların inadı yüzünden, önce dubalar tahrip edildi, sonra da zincirlerin kırılmasına neden oldu. Levhalarla yasaklanmasına rağmen birçok sürücü trafiği tehlikeye atarak geçmemesi gereken yoldan karşıya geçerek tüm trafik kurallarını altüst etmesi ise kurallara uyanlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kural, tanımazlık, duba,, zincir, yön, levhası, dinlemiyor!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı