tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
05 Ağustos 2021 - Perşembe 17:43
 
Kur'an Kursu öğrencilerinden yağmur duası…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir Kur’an kursu öğrencileri bir haftayı aşkın süredir yanan ormanların sönmesi için ellerini açıp yağmur duası ettiler.
Yaşam Haberi
Kur'an Kursu öğrencilerinden yağmur duası…

Denizciler mahallesinde bulunan Çamlık Camiinde kuran kursu öğrencileri öğle namazı sonrasında yanan ormanların sönmesi için yağmur duası için ellerini açtılar. Caminin bahçesinde imam Hasan İnci ve Kuran-Kerim kursuna katılan öğrencilerle cemaatin katılımıyla yağmur duası okundu.

 

Cami İmamı Hasan İnci, ülkenin dört bir yanında yangın felaketine dikkat çekerek “Bu yangına nasıl bir destek sağlarız diye düşündük. Biliriz ki, Müminin silahıdır duası. Bu mazlum gençlerle, rabbimize dua için el açtık. Hainlerin, terör sevicilerinin ateşten çocukları varsa bizim de iman dolu göğüslü çocuklarımız var. Ya rabbi âlemin ciğerlerimizi söndürecek rahmetini bereketini ya rabbim senden diliyoruz. Yağmur rahmetini istiyoruz. Beldemizin, ülkemizin üstüne sağanak sağanak yağmur rahmetini yağdır yarabbi. Amin diyen bu çocuklarımızın yüzü suyu hürmetine günahsız bu evlatlarımızın amin sesleri hürmetine dualarımızı kabul eyle” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kur'an, Kursu, öğrencilerinden, yağmur, duası…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı