tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
10 Ekim 2020 - Cumartesi 11:54
 
Kundakçı yakalayan bekçiye bir ödül daha…
Arsuz’da meydana gelen orman yangınını çıkaran kişiyi yakalayarak etkisiz hale getiren ve kolluk kuvvetlerine teslim eden vatandaşa anlamlı bir ödül verildi.
Yaşam Haberi
Kundakçı yakalayan bekçiye bir ödül daha…

Arsuz İlçe Orman ve Tarım Müdürü Serkan Yıkamaz ile Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Nal, anlamlı bir harekete imza attı. Müdür Serkan Yıkamaz ve Başkan Nal, geçtiğimiz haftalarda Arsuz’a bağlı Hacı Ahmetli Mahallesi’nde çıkan orman yangınının failini yakalayan Mehmet Akaya’yı evinde ziyaret ederek plaket ve Türk bayrağıyla ödüllendirdi.

 

Ziyarette Orman ve Tarım İlçe Müdürü Yıkamaz, Mehmet Akaya’nın yaptığı hareketle vatanseverliğini ortaya koyduğunu ifade ederek kutladı. 

 

Ziraat Odası Başkanı Nal da, Mehmet Akaya’nın orman yangının failini yakalamasının çok anlamlı olduğuna dikkat çekerek, bu hareketin herkes tarafından örnek sayılması gerektiğini söyledi.

 

Kendisini plaket ve Türk bayrağıyla ödüllendiren Yıkamaz ve Nal’a teşekkür eden Mehmet Akaya, her Türk vatandaşın yapması gerektiğini yaptığını dile getirerek “Bu bizim vatani bir görevimizdir. Buna rağmen bu ziyaretiniz beni çok duygulandırdı, herkesi ormana sahip çıkmaya çağırıyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kundakçı, yakalayan, bekçiye, bir, ödül, daha…,
Yorumlar
Haber Yazılımı