ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 16:16
 
Kültür Sarayı Ahmet Selçuk İlkan’ın şiirleriyle açıldı…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde restorasyondan geçirilen Belediye Kültür Sarayı Şair ve söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan’ın da şiirleriyle duygulu anlar yaşattığı bir törenle yeniden hizmete açıldı.
Kültür Haberi
  Kültür Sarayı Ahmet Selçuk İlkan’ın şiirleriyle açıldı…

Restorasyonu tamamlanan İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nın açılış törenine Kaymakam İskender Yönden ve eşi Dr. Ayşenur Yönden, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, eşi Arife Tosyalı, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Adalet Komisyonu Başkanı Salih Doğan, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Baro Temsilcisi Av. Sevinç Çakıcı, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı J.Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tosyalı, Tosyalı Ailesinini büyüğü Hacı Pervin Tosyalı, siyasi parti teşkilatları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, iş insanları, muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

Restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından yenilenen yüzü ve konsepti ile sosyal-kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmak için hazır hale getirilen İskenderun Belediye Kültür Sarayı'nın açılış programı ilgi gördü.

Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan, açılış programında konuşan Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı göreve geldiği günden buyana rutin belediye hizmetlerinin dışında kültürel faaliyetlere önem vermeye gayret gösterdiğini söyledi.

Kültür sarayının yenilenmesi, yenilenen hizmet anlayışını değiştirmelerinin bir tek sebebinin yaptıkları kültür faaliyetlerine katılımı, katkısı ve coşkusu olduğunu vurgulayan Başkan Tosyalı “Göreve geldiğimiz günden buyana milli bayramlar ile faaliyetlerde çok büyük katılım ve coşkuyla katılım sağladınız. Bu bizleri, daha çok sizlere kültür sarayımızın yenilenmesini, hızla tadilatını yapma fikrini ortaya çıkardı” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı ile ekibine teşekkür eden Kaymakam İskender Yönden de, “Çok kısa sürede güzel işler üretiyorlar.  Bu kısa sürede içerisinde ki buranın ne halde olduğunu biliyorum. Böyle muhteşem bir konuyu ama sayın Başsavcımın da katkısıyla, Ceza tevkif evinin yaptığı işleri görüyorsunuz, bu sonuçlara geldik” diye konuştu.      

Açılış programında ayrıca kent orkestrası müzik dinletisinde bulundu, Ünlü şair ve söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan da, duygu yüklü şiirleriyle geceye anlam kazandırdı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Kültür, Sarayı, Ahmet, Selçuk, İlkan’ın, şiirleriyle, açıldı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı