ugur okullari - destop
Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 10:27
 
Kredilerini Tosyalı'nın Elinden Aldılar
Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) Mikro Kredi Bölge Müdürü Gürcan Çalar ve Mikro Kredi almaya hak kazanan girişimci kadınlar İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı'yı ziyaret ettiler.
Ekonomi Haberi
Kredilerini Tosyalı'nın Elinden Aldılar

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,"Mikro Kredi Desteği almaya hak kazanan girişimci bayanları tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum "dedi.

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) Mikro Kredi Bölge Müdürü Gürcan Çalar," Mikro finans girişimci ve küçük işletmeler için sağlanan finansal hizmettir. Bu hizmete ihtiyaç duyanlara fırsat tanımak ve onların hayallerini gerçeğe dönüştürmek için mikro finans güçlendirici bir deneyimdir. Bu imkan sayesinde hanımlar, gerek evlerinde gerekse iş yeri açmak sureti ile kendi ekonomilerine buna bağlı olarak bölge ekonomisine de katkı sağlıyorlar" dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ,"Mikrokredi kullanan bayanların her zaman yanındayım ve destekliyorum. İskenderun Belediyesi olarak özellikle kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, hem aile hemde bölge ekonomisine katkı sağlamaları çok önemli. Bizlerde belediye olarak bayanlarımıza yönelik mesleki ve el becerilerini arttırabilecek kurslar açıyoruz. Bugün de girişimci bayanlarımızın ekonomik hayata, aile ekonomilerine katkı koymak adına yaptığı girişimler var. Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum "şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Fatih Tosyalı, mikro kredi almaya hak kazanan girişimci kadınlara mikro kredilerini dağıttı.

Mikro Kredi Bölge Müdürü Gürcan Çalar ve Mikro Kredi almaya hak kazanan girişimci kadınlar ise desteklerinden dolayı Başkan Fatih Tosyalı'ya teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kredilerini, Tosyalı'nın, Elinden, Aldılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı