Kurban Bayramı 2021
kehribar - logo yanı
Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 18:30
 
Kozaklılının yol çilesi...
Hatay’ın Arsuz ilçesine bağlı Kozaklı (köy) Mahallesi Nergizlik’ten sonra 5 kilometrelik stabilize yol çilesi sakinleri hem çileden çıkarıyor hem de mağdur etmeyi sürdürüyor.
- Haberi
Kozaklılının yol çilesi...

İskenderun Merkeze 10 km. mesafede olan Karahüseyinli ve Nergizlik mahallelerine kadar kısmi asfalt, yol ayrımından sonra stabilize olan ulaşım yüzünden Kozaklı sakinleri tam bir mahrumiyet yaşıyor.

Karahüseyinli’den başlayarak Nergizlik ve Kozaklı Mahallelerine ulaşımı sağlayan yollarının bozuk olması gerek araç sürücülerine gerekse vatandaşlar için çileye dönüşüyor.  

Kışın yağmur çamur, yazın toz toprak ve taşlık olması nedeniyle çok sıkıntılı olan Kozaklı halkı, diğer kırsal mahallelerin yollarının Hatay Büyükşehir ve Arsuz Belediyesi yetkililerince koordineli olarak yapıldığına dikkat çekerek “Nergizlik yol ayrımından sonra 5 kilometrelik yolumuz çok bozuk. Araçlarımızın alt takımları sürekli bozuluyor. Gece ve gündüz bu yolu kullanan mahallelimiz ve hastaneye gitmek zorunda kalan vatandaşlarımız da oldukça mağdur oluyorlar” dedi.

Yıllardır hizmet alamamaktan şikayet eden Kozaklılı, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’dan en azından beş kilometrelik yolun yapılması için yardımlarını beklediklerini söylediler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kozaklılının, yol, çilesi...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı