ugur okullari - destop


Haber Detayı
03 Ekim 2020 - Cumartesi 12:34
 
Korunmaya Muhtaç Çocuklar Derneğinden 20 Çocuğa tablet
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, pandemi döneminde evde eğitim göremeyen çocuklara 20 tablet hediye ederek eğitimlerine katkıda bulundular.
- Haberi
Korunmaya Muhtaç Çocuklar Derneğinden 20 Çocuğa tablet

 İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Zeynep Çakmaklı, çocukların eğitim almalarına katkıda bulunmak üzere başlatılan kampanya ile 20 öğrencilerine tablet hediye ettiklerini söyledi.

Başkan Çakmaklı ilk etapta toplanan yardım ile 20 öğrencinin tablet ihtiyacının giderildiğini belirterek şunları söyledi:

“ Yaşadığımız pandemi sürecinde imkânları kısıtlı ailelerin çocuklarının uzaktan eğitime sağlıklı bir şekilde dâhil olmalarına imkân sunan bir kampanyayı Dr. Gani Bahadırlı 75.yıl Anaokulu Müdür Yardımcısı Pınar Gündüz, üyesi olduğu İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği bünyesinde başlatmıştı. Kampanya ile imkânsızlıklar içinde var olmak için mücadele eden çocukların eğitimini desteklemek ve uzaktan eğitime tablet ve bilgisayarı olmadığı için dahil olamayan çocukları eğitimine katkı amaçlı başlatılmıştı. Kampanyamızı devam ettiriyoruz. Ne kadar çok tablet alırsak o kadar çok çocuğa ulaşmış oluruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korunmaya, Muhtaç, Çocuklar, Derneğinden, 20, Çocuğa, tablet,
Yorumlar
Haber Yazılımı