ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 18:22
 
Korkmaz’ın kaleminden “Yürekler dile geldi”
Hataylı yazarların bir araya gelerek yayınladıkları “Yürekler Dile Geldi” adlı öykü, anı ve anlatı şeklinde kaleme aldıkları kitabın yazarlarından İskenderunlu Serpil Korkmaz kitabını İskenderun.org ailesine hediye etti.
Kültür Haberi
Korkmaz’ın kaleminden “Yürekler dile geldi”

Proje Koordinatörlüğünü Nebih Nafile’nin yaptığı “Yürekler Dile Geldi” kitabın yazarları arasında bir öyküyü kaleme alan Serpil Korkmaz İskenderun.org ailesi için imzalayarak hediye ettiği kitabı ile ilgili olarak, Yerel Ekogündem Gazetesi’nin kurucusu ve imtiyaz sahibi Serpil Korkmaz Şunları söyledi: “Duygularımızla 37 can bir araya geldik. Yüreğimden hissettiğim ses her zaman tüm engelleri yıkmıştır. İyi olacağına inancım, umudum sonsuzdu. Her toplandığımızda gücümüzü birleştirip, fikirlerimizi paylaştık. Her bir katılımcı arkadaşımıza eşit şartlarda; özgeçmiş, fotoğraf ve yazıların kaç sayfa olacağı konusunda ne şekilde katılım sağlanabileceğine ortak bir karar verildi. Hatay’ı her yönüyle araştıran, yazan aydınlık meşalesi araştırmacı-yazar Mehmet Tekin Ağabeyimiz kitabımıza arka kapak yazısıyla hepimize güç verdi. Kentimizde çok sanatçı, edebiyatçı ve her alanda üretken eller, yürekler var. Hepsi de bu çalışmamızda yardımcı olabileceklerini beyan etmişlerdi. Hepsine en içten duygularımla teşekkür ediyorum. Bu kez, heykeltıraş-mozaik sanatçısı Ahmet Bostancı dostumuz hem bir yazı ile hem de katılımcı 37 yazar arkadaşımızın resimlerini karakalem şeklinde çizimiyle katkıda bulundu.”

GELİN ABLA

Serpil Korkmaz’ın Yürekler Dile Geldi kitaptaki  ‘Gelin Abla’ başlıklı yer alan öyküsünde, küçük yaşta bir gelinin, kırsalda kardeşler arasında verdiği yaşam mücadelesi ve erkek çocuk doğuruncaya kadar olan dışlanmayı kaleme almış.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korkmaz’ın, kaleminden, “Yürekler, dile, geldi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı