Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 16:20
 
Körfezin karidesi içli köfteye girdi…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde dünyaca ünlü şefler ile yemek programcılarının da katıldığı Gastronomi Derneği’nin açılışında ikram edilen karidesli içliköfte damak lezzeti açısından tüm konuklardan ilgi ve beğeni gördü.
Yaşam Haberi
Körfezin karidesi içli köfteye girdi…

Kaymakam İskender Yönden, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, İskenderun Belediye Başkan yardımcısı Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz, Hatay Büyükşehir Belediyesi EXPO ve Gastronomi Koordinatörü Ömer Faruk Çelebi ile Dünya Master Şef Derneği Başkanı Seyfi Erşahin, Rüzgar Sümbül Kanal D yemek programcısı, Milliyet Gazetesi’nde yemek yazarları Selan İlkan, Kumsal Keskin, Tuncay Tapar, Şefler Ayvaz Akbacak, Onur Astaş, Deniz Orhun’un da katılımıyla İskenderun Gastronomi Derneği görkemli bir açılışla hizmete girdi.

Dernek Yönetim Kurulu ve üyeleri, yöresel lezzetleri içeren ikramlarıyla da adeta yoğun ilgi gördü, takdir topladı. İkramlar arasında İskenderun Körfezi’nin karidesi Hatay yöresinin meşhur içliköftesinin içerisine girdiği lezzet ise şefler, yemek programcıları ve tüm konukların ilgisini çekti.   

İskenderun’da Hüda Market sahiplerinden, aynı zamanda Gastronomi Derneği üyesi Hüda Baytaroğlu’ın yapıp, tüm konuklara kendisinin servis ettiği karidesli içliköfte açılışın en revaçta lezzeti haline geldi.

Milliyet Gazetesi Yemek yazarlarından Deniz Orhun, bu güzel lezzeti hazırlayan ve ikram eden Hüda Baytaroğlu ile konuklarla birlikte özçekim yapmayı da ihmal etmedi.

İskenderun Gastronomi Derneğinin açılışında birçok kişinin ilk kez tatma imkanı bulduğu karidesli içliköfteyi hazırlayan Hüda Baytaroğlu ise gördüğü ilgiden hayli memnun olduğu gözlendi.     

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Körfezin, karidesi, içli, köfteye, girdi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı