ugur okullari - destop
Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 16:53
 
Köprübaşında geçiş üstünlüğü ihlali kazası!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde son yıllarda meydana gelen kazaların büyük bir çoğunluğunun, kavşaklar ile köprülerde araç sürücülerinin geçiş üstünlüğü ihlalleri yüzünden yaşanması dikkat çekiyor.
Yaşam Haberi
Köprübaşında geçiş üstünlüğü ihlali kazası!

İskenderun şehir merkezi ve mahalle aralarındaki kavşaklardaki kazalarda artış, kazaların sıkça meydana geldiği noktalardaki vatandaşları da rahatsız etmeye başladı. Cumhuriyet ve Meydan Mahallesini birbirine bağlayan köprü yenilendiği günden itibaren birçok kazanın yaşandığı noktalardan biri haline geldi.

Köprünün her iki yakasındaki kavşaklardaki trafik akışı sırasında yapılan yeni yön düzenlemesi ve geçiş üstünlüğü ihlallerinin sıkça neden olduğu kazalardan biri daha önceki akşam saatlerinde meydana geldi.

Kanal boyu 152 sokak istikametinden sahil yönüne gitmekte olan bir araç ile Şehit Onbaşı Enver Durmaz Caddesinde seyir halindeki başka bir araçla köprübaşında çarpıştı. Geçiş üstünlüğü ihlalinin yaşandığı, yaralananın olmadığı kazada araçlarda maddi hasar oluştu. Her iki sürücü de geçiş üstünlüğünün kendisinde olduğunu iddia ettiği olayda tutanak tutulması için trafik polisi çağrıldı.

Çevrede oturan sakinler ise köprübaşının her iki yakasında sürekli kaza meydana geldiğini, yetkililerin burası için bir çözüm bulunmasını istediler.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köprübaşında, geçiş, üstünlüğü, ihlali, kazası!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı