kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 12:50
 
Kız İmam Hatip Lisesinde Antika sergisi…
İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin, Erasmus Günleri kapsamında okulda düzenlemiş olduğu “Geçmişten Günümüze, Yaşayan Antikalar sergisi” antika severlerin ziyaretine açıldı.
Yaşam Haberi
Kız İmam Hatip Lisesinde Antika sergisi…

İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Şube Müdürü Ethem Vural ve okul müdürü Kadiriye Yırtıcı ile birlikte İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri sergide hazır bulundu.  

Sergi açılışında konuşan İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, bu tür etkinliklerin öğrencilerin eğitim hayatında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek “Okullarımızın bu tür sosyal etkinlikler yapması öğrencilerimiz için büyük bir şans” dedi.

Burada sergilenen antikaların, teknolojinin geçmişten bugüne nasıl bir değişim gösterdiği hakkında öğrencilere ipucu verdiğinin altını çizen Köseoğlu “Öğrencilerimiz bu değişim sürecini görerek ve inceleyerek takip etme fırsatını da elde ediyorlar. İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, diğer okullarımız için güzel bir örnek sergilemiş. Serginin açılışında emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SERGİ 22 EKİM’E

KADAR AÇIK KALACAK

İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadiriye Yırtıcı da, 2019 yılında da aynı sergiyi açtıklarını ifade ederek Sergi öğrencilerimiz için güzel bir kaynak. Sergimiz öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Sadece filmlerde görünen antika eşyalar, öğrencilerimizde büyük merak uyandırıyor. Öğrencilerimizi farklı gruplar halinde, ziyarete alıp tanıtım yapıyoruz. 2 yıl önce açtığımız sergiye, ilçemizde hizmet veren farklı kademelerden de okullarımız ziyarete gelmişti.  Bu yıl yine böyle bir uygulama düşünüyoruz. Tüm okul müdürlerimizi ve öğrencilerini 22 Ekim Cuma gününe kadar sergimizi ziyaret etmeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

SERGİNİN GÖZDELERİ

Serginin açılışı ve organizasyonundan Sorumlu Okul Müdür Yardımcısı Hanefi Zobar, sergiyi Erasmus Günleri için özel açtıklarını aktararak şunları paylaştı: “Erasmus projeleri okullarda eğitim kalitesini artırmaya yönelik çalışmalara olanak sağladığını söyleyebilirim. Okulumuzda “Think Global, Act Digital” isimli bir Erasmus+ KA226 projesi uyguluyoruz. Projemizin ele aldığı konulardan birisi dijital eğitim. Öğrencilerimize projemiz süresince dijital uygulamalar üzerine eğitim vermeyi planlıyoruz. Sergimizde teknolojinin geçmişten günümüze nasıl geliştiği hakkında öğrencilerimiz de bilgi sahibi oluyorlar. İnsan gücüyle, elektrik olmadan çalışan gramafonlar, daktilolar, fotoğraf makineleri, hesap makineleri serginin gözdeleri oldu…”

Geçmişte ilk uzaktan eğitim örneği olan İngilizce dersi öğrenme plakları ve kaset setleri de öğrenciler tarafından ilgiyle incelendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kız, İmam, Hatip, Lisesinde, Antika, sergisi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı