ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
07 Şubat 2020 - Cuma 18:02
 
Kitap Günleri Fuarı açılışına ilgi…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Belediye tarafından düzenlenen yüz yazar, 70 stantla 180 yayınevinin katılımıyla gerçekleştirilen 1.Kitap Fuarının açılışı İskenderunluları buluşturdu.
Kültür Haberi
Kitap Günleri Fuarı açılışına ilgi…

Atatürk Anıt alanında bugün yapılan 1. İskenderun Kitap Fuarı açılış törenini yoğun ilgi gördü. Törene Hatay Valisi Rahmi Doğan AK Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş ve İlçe Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, Siyasi Partiler ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri fuar alanında kurulan stantları ziyaret etti.

Fuarın açılış töreninde konuşan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 100 yazar, 70 stant ve 180 yayınevlerinin katıldığı dopdolu bir programa sahip 1. Kitap Günlerinin 16 Şubat akşamına kadar süreceğini hatırlattı.

Başkan Tosyalı, Atatürk Anıt Alanında Belediye tarafından düzenlenen İskenderun 1.Kitap Günleri açılış törenine gösterilen ilgiye teşekkür ederek “Kitap günlerinde yazarlarımız okurları ile buluşacak. Ayrıca söyleşi programlarımda düzenlenecek. Özellikle gençlere okuma sevgisi aşılamaya yönelik olarak düzenlenen Kitap Günleri’nde birçok ünlü yazar kitaplarını imzalayacak, okurlarıyla söyleşilerde bulunacak” dedi.

Protokol üyelerinin konuşmalarının ardından İskenderun 1. Kitap Fuarının açılışı gerçekleşti. Açılışta İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da yer aldı. Protokol üyeleri ile birlikte Kitap fuarını gezen İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, kitap okuyan toplumların ekonomik, sosyal ve kültürel yönden daha da geliştiğine dikkat çekerek, her yaştan insanlara kitap okuma tavsiyesinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kitap, Günleri, Fuarı, açılışına, ilgi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı